Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Benekliler

dbasol

Gümüş 3 Üye
Arkadaşlar iki benekli kaplumbağayı da kaybettik. Nedeni hakkında hiç fikrim yok, akvaryumda tüm ekipmanları tamken uzunca süre halsizce de olsa bol bol karides yerken, bir gün yemekten kesilip ertesi gün öldüler aralıklarla. Akciğer enfeksiyonu olmadığına eminim. Tek ihtimal aklımdaki semenderlerle beraber uzun süre bakıldıklarından belki bir parazit vs. kapmış olmaları. Hakikaten çok can sıkıcı.

Her ikisi de gezi parkında huzurla yatıyorlar:(

Basın sağolsun cok üzücü bir durum gercekten semenderden hastalıkbulasmis olabilir

Başın sağ olsun Doğa. Tahminin büyük ihtimal doğrudur. Parazit farkettirneden yayılıp aniden etki gösteriyor.

Ya pardon ben gülücük yapmışım özür dilerim tekrar basın saolsun ben yerinde olsam hüngür hüngür ağlardım:(

Cvp: Benekliler

bazı semender türlerinin derisinde toksin olabiliyor. kaplumbağaların sürtündüğü kumu yiyerek ölmüş olma olasılığı olabilir. bunun yanında sürekli karides yemeleride yapmış olabilir. başka yem yemiyorlar mıydı ?

başın sağolsun demeyi unutmuşum.

Sağolun arkadaşlar. Cem sadece Tropical Gammarus yiyorlardı. Ancak beneklileri genelde palet yeme alıştırmak zor yorumları var yabancı forumlarda, o nedenle çok takmamıştım tek karides vermeyi boyları biraz artana kadar. Deri de değiştirmeye başlamışlarken ölmeleri çok üzdü. Bir de öldüklerinde kabukları çok yumuşaktı.

o zaman kalsiyum eksikliğine bağlı olarak gelişmiş. tabi bunun yanında vitamin eksikliği de söz konusu. normal yemlerde hiç olmazsa eser miktarda vitaminde bulunur, yememeleri onlara zarar oldu veya damla vitamin çare olabilirdi.

Ben kalsiyum eksikliği olmasın diye mürekkep balığı kemiği alıcam :)
Tekrar basın saolsun.....

Geri