Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

benim kaplumbağalarım

byburak

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar
ben kaplumbağa aldım [2 tane] yemlerini yemiyolar marul attım yemediler köşede öylece duruyolar arada bi yüzüyolar kapta beslemiyorum normal boyutta plastik kap ve ölece bakınıyorlar şimdiye kadar hiç kuru alana çıkmadılar ve yemini yemediler bunu sebebi akvaryummu ?

hayır ısıtıcım,filtre yok yani kısacası akvaryum ekipmanlarım yok

o zaman çok doğal o şekilde davranmaları.. en kısa zamanda hepsini tamamlamaya çalışın yoksa hastalanabilirler.. yem yememe durumu ısıtıcı oluncaya dek devam edecektir. bu yüzden en azından ısıtıcıyı zaman kaybetmeden almaya çalışın onların sağlığı için..

akvaryum büyüklüğünüze göre 100,200 ya da 300 watt lık alabilirsiniz bu konuyla ilgili forumda daha ayrıntılı bilgi de mevcut.. ideal su sıcaklığı da 28 derece olmalı..

Ve ayrıca ısıtıcıların kullanımları farklı olabilir.Mesela bazı ısıtıcıların tamamı suda çalıştırılır bazı ısıtıcılar vardır ayar yerinin su dışında kalması gerekir.Bunları da forumdan bulabilirsiniz.

bn bulamadım büsra bana bi linki yazar mısın?rica etsem bi de3 10 wattlık mı yoksa 200 yada 300 wattlık mı daha iyidir?

resimdeki tablo yardımcı olur umarım.. akvaryumunuzun büyüklüğü ve bulunduğunuz ortam sıcaklığı ile akvaryumdaki suyun olması gereken sıcaklığı arasındaki farka göre ne kadarlık ısıtıcı kullanacağınızı bulabilirsiniz.. örneğin odanız 22 derece olsun ideal su sıcaklığı 28 derece yani fark 6 derece.. akvaryum büyüklüğünüzü de litre olarak tablodan seçerek kaç wattlık ısıtıcı kullanmanız gerektiğini bulabilirsiniz..

mailto:/img162/8743/traquaneu500aeic0.gif

mailto:/img26/5638/akv2vo6.gif

Geri