Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

benim kaplumbağlarım

ezej

Yeni Üye
slm arkadaşlar siteye yeni üye oldum.gerçekten çok faydalı bilgiler öğrendim burda. bi kere çok üzülerek demek isteiyorum ki bende kaplumbağlarımı şu anda pet shoplarda satılan kaplarda bakıorum. çnkü almadan önce hiçbr fikrim yoktu. araştırma yapmak için sitenize girdğimde yaptığımın çok yanlış olduğunu farkettim. çnkü gerçekten onları çok seviyorum ve uzun yıllar yaşamalrı için elimden geleni yapıcm. alalı 2 gün oldu önce squirtle ı aldım.bugün yeni bi tane dha aldım ama dha isim bulamadım öneriniz warsa çok sewinirim. hmn çarşamba günü gidip canım kaplumbağlarıma yeni bir yuva bakıcam. tüm bilgiler için çok tşkler arkadaşlar isim için önerilerinizi bekliorum.

Hoşgeldiniz...Kaplumbağalarınız hayırlı olsun keşke hiç almasaydınız...Ama neyse eminiz biz sizin çok iyi bakacağınıza...

İYi forumlar :)

mailto:/forum/showthread.php?tid=116&page=1

mailto:/forum/showthread.php?tid=38&page=1

İncelerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.

malesef araştıma yapmadan aldım. ama şuna sewiniorum o petshoptaki ortamdan dha iyi şekilde bakılıcak. bugün gittğimde cidden hallerine üzüldüm. akvaryumda yaşıolar ısıtıcı çalışmıo bile. ztn doğal ortamlarından koparılmışlar. emin olun güveniniz boşa çıkmayacak elimden dha fazlasını yapmaya çalışcm şu anda kapta bile olsa o petshoptaki durumdan dha iiler.

Konuyu tümüyle okusaydınız bu yorumu yapmazdınız ama sizde haklısınız o kadar çok dil döktük ki :)

Neyse özetleyeyim , tek kendi kaplumbağanızı değilde genel olarak düşünün.
Siz kaplumbağa almazsanız,başkalarına anlatırsanız o başklarıda başkalarına anlatırsa... bu kaplumbağa ticareti son bulur.Petshopcular bundan para kazanamayınca elbet bırakırlar kaplumbağa satımı + üretimini...
Hem biricik fındık kafalarımız istediği kadar suda ve yıllarca yaşamış olurlar.
Evlerimizde ölüm fanuslarında veyada paludaryumda 6 ay - 5 yıl yaşayacağına doğasında 50-100 yıl yaşayacaktır...Ayrıca kaplumbağalar şuan aldığınız kadar minicik kalmayacak,koskacaman olacak tabiki ölmezse ve iyi bakılırsa...Kimsenin kaplumbağası koskocaman değil maalesef...İşte bu yüzden kaplumbağa alınsın istemiyoruz...Küçük fındıkkafalarımız koskocaman bir fındıkkafa olsun istiyoruz..Doğalarında mutlu olsunlar,çocukların elinde oyuncak olmasınlar istiyoruz.
Hergün 10 YTL ile bir adet masumiyetimizi öldürüyoruz,engel olamıyoruz.
Suçsuz masumiyetlerimiz sanki dünyaya çocuklara sorumluluk kazandırmak,onların şımarıklıklarını susturulmak için dünyaya gelmişler gibi muamele görüyorlar.Kaplumbağalar petshoplar tarafından bakımı çok kolay gösteriliyor.Halbuki hiçte öyle değil...Siteyi dolaştıkça moraliniz bozulacak fanusta beslediğinize göre...
Pınar Hanım'ın sözünü hiç bir zaman unutmayacağım " kaplumbağalarımın kendi "lağımımda" yüzmesini istemezdim " sözünü asla unutamayacağım.Tam cümle öyle değildi ama tırnak işaretine aldığım bölüm işte içimi parçaladı.
Uzun lafın kısası birtanecik fındıkkafalarımızı(kimin deyimiydi ya unuttum :( ) çok seviyoruz.Ve onlar üzülsün istemiyoruz.Ve işte bu yüzden alınmasın istiyoruz.
Bende istemezmiyim o yüzlerce kaplumbağanın tıkış tıkış alt alta o pis alandan kurtulsunlar...O kadar çok isterimki...Ama biz aldıkça bu olmayacak.Biz aldıkça kurtaralım derken eziyet edeceğiz.Sorunda bu zaten kimse bu yönden düşünmüyor,Pınar Hanım'la tanışana kadar bende kaplumbağa almayı düşünüyordum.İyikede tanışmışım...Şimdi bende başkalarının almaması için dil döküyorum..Dökerim sonuna kadar dökerim yeterki üzülmesin güzel fındıkkafalarımız :)

keşke almadan önce sitenizi görseydim ama böle bi şansım olamadı. o yüzden elimden geleni yapcm bnde

Sitedeki çoğu kişi bunun bilincinde zaten kimse bunları bile bile onlara bu kötülüğü yapmazdı.Ama artık yapabileceğimiz tek şey onlara en iyi şekilde,elimizden geleni kadarıyla bakmaktır.Bende çok geç anladım ama sonunda bu konuda herkese hak veriyorum.Sizinde geç bile olsa bunun farkında olmanız ve bilgilenmeniz bizi çok sevindirdi inanın ki.Bir kişi bile olsa bu konuda bilgilendirilmelidir.

Bu arada aramıza hoşgeldiniz.Herkes gibi sizde sukaplumbagasi.com'dan pek çok doğru bilgiler kazanacak ve sitemizi çok seveceksiniz. :)

İyi Katılımlar...:)

herşey için şimdiden tşkler.gerçktn çok guzel bi site

Kapluşunuzu görmedim ama tek bildiğim şey çok güzel ve tatlı bir bıcırık olması ve benimkinin neredeyse hık demiş burnundan düşmüş olması. Zaten hepsi biebirinin aynı gibi. Aralarından ufak farklar var. (Benimkinin kafası bazıları gibi tutuncu değil yani kafasının üst kısmı. Bir de alt kabukta delik gibi doğum izi var aldığımdan beri) Yakında kapluşların resimlerini de eklerseniz seviniriz. :D

en yakın zmnda fotolarını koyucm. gerçekten çok tatlı ikiside biri dha koyu biri dha açık yeşil.koyu yeşil olan brzcık squirtle a göre dha büyük. ama çok iyi anlaşıolar.sanırsam kaçmak için plan yapıolar:))) ikisde çok akıllı ve çok tatlı.

Yakın zamanda resimlerini görüp yakından tanışma şansımız olur sanıyorum...

tbikide telefonumun usb kablosunu alınca hemen resmleri koyucm
arkadaşlar mrb bugün size en başında da söz verdğim gbi cnm kapluşlarıma akvaryum aldım. içine otlar renkli taşlar koydum. şu an çok mtlular. bribirlerine ve bna iyice alıştılar. iiki buraya üye olup akvaryum alınması gerektğini öğrenmişim.kapluşlarm artık rahat rahat yüzüolar:)
bu arada yeni gelen kapluşum salvador hiç bşy yemiodu bnde karides yemi alıp denedim.gerçktn çok severk yedi. inş yeni akvaryumlarda uzun yıllar sağlıklı olarak yaşarlar.

Geri