Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Benim Kızımmmmm :)

AlperDeniz

Bordo Bereli
Merhaba ben Peri kızı DENİZ , 2 Mart 2012'de dünyaya ilk kez "heffheff" dedim. Aslında hala havlayamıyorum. Çok deniyorum ama en fazla heff höff diyebiliyorum. Olsun zamanla onu da öğreneceğim. Annem Mişa çok güzel bir kadın, ben ve 7 kardeşimi dünyaya getirdi. Süper bir aile ile yaşıyor annem. Ben artık Alper ve ailesi ile İzmir'da yaşıyorum. Dog Chow diye bir mama yapmışlar, muhteşem lezzeti var. Henüz taneleri kemiremesem de Alper bana kuru mamayı anne sütü ile karıştırıp da veriyor. Daha yumuşak olduğu için burnumu batıra batıra yiyorum. Bana her gece anne sütü içiriyor bu sırada kendisi de inek sütü içiyor sonra uyuyoruz. Önüme gelen herşeyi ısırmak ve ördek ördek yürümek şimdilik en belirgin özelliğim. Alper çok sabırlı bir abi . Sanırım artık onu seviyorum. Her sabah 5te ciyak ciyak bağırıp onu uyandırıp mama istememe rağmen güler yüzü ile beni kucaklayıp besliyor. Sonra yine yatıp kalkıp sınavlara giriyor. Annesi Sibel de şeker bir kadın bence. Benim gibi sarışın o da.

Belki benim annem O'dur Ben biraz fazla hızlı büyüyorum sanırım. Özellikle popom hızlı büyüyor. Evde beşinci günüm bugün. İlk geldiğim gün sığabildiğim yerlere şimdi sığamıyorum. Beni veteriner diye bir yere götürdüler. Gayet sağlıklıymışım. Bi hap yutturdular bir de süper kokan bişeyle taradılar tüylerimi. Şeker gibi kokuyorum. Bir de tuvaletimi üstünde yazılar olan gazete dedikleri kağıtlara yaptığımda çok sevinip beni mıncıklıyorlar. Aferim kızımaaaa diye birşeyler deyim sırıtıyorlar. Bu insanları anlamak çok garip. Ama büyüyecek onlar da. Ben büyürken eğitirim onları. Mesela top oynamak istediğimde bana top atmalarını öğretebilirim. A-aa bu Alper'ın sesi.. sanırım oyun oynamak için yanıma geliyor. Hemen 7 numaralı şirin bakışımı atayım. Daha uzun yazmak isterdim ama moderatör insanlar kızarlar diye çekiniyorum.

mailto:/di-GTX6.jpg

mailto:/di-8Q6V.jpg

mailto:/di-R450.jpg

mailto:/di-EESD.jpg

mailto:/di-90Q4.jpg

mailto:/di-NLCH.jpg

mailto:/di-0Q4B.jpg

mailto:/di-QDSC.jpg

Teşekkür ederiz abisiii :) Kızım höfheff diyor sana :) ( teşekkür ederim abi)

Geri