Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Benim tatlı kızım Rüzgar (köpeğim)

zeynep09

Bronz 4 Üye
Merhabalar :) Üst üste konu açıyorum ama eğlenceli geliyor bana :) Benim iki tane minik kızım var; kapluşlarım :) Abur ve Cubur :) Ama bir de kocaman bir kız var bizim evde :) O da rüzgar... 3 yaşında prensesimiz :) Sarışın bebeğim benim :) Bir gözü mavi bir gözü yeşil :) Onun bir kaç fotoğrafı nı paylaşacağım :)
Bakın Rüzgarımız bebekken :) En minik hallerinden biri :) O zamanlar kucağımıza sığıyordu tabi prenses :)
[IMG]mailto:/2lkcrwm.jpg*
Ve gözlerinin en güzel olduğu fotoğraf :) Benim koca bebeğim :)
[IMG]mailto:/16awe4m.jpg*
Ve son fotoğraf :) Asilliğiyle parlamış Rüzgar :) Daha çok fotoğraf var ama makinede... Bilgisayarda olanları sizle paylaştım.
[IMG]mailto:/2wegd2d.jpg*
Benim koca bebeğime yorumlarınızı bekliyorum :)

Cvp: Benim tatlı kızım Rüzgar (köpeğim)

Husky kizim :) hakiki sibirya kurdudur yani

Bende daha önce sibirya beslemiştim ama verdim bir daha da hayatta beslemem eğitilmesi çok zor bir gün oturu öğretiyorum ertesi onutuyor du ve de kendini lider sanıyorlar bu atalarından gelen bi özellik sibiryada kızak çekiyorlar ya alışmışlar mesela gezdiriyorum benim önümde gidiyor kendini lider zannediyor ve de yemeğine yanaşınca havlıyor bende dedim napayım böyle köpeğe verdim :) Bir de şey söyleyim 2 göze renkli olan sibiryalar hakiki olmuyor

Zaten bizde kopegimizi egitemedik ama bize cook alisti :) yani bi hayir diyince yaptigini birakiyor o kadar :) ben hakiki sibirya kurdu diye biliyitum cunku ruzgar ankaradan damizlik olarak getirilmisti fakat ortaya cikan bir karisiklik sonucu veterinerin elinde kalmisti bizdr onu almistik :) vetenirenimiz bize hakiki kurt oldugunu soylemisti :) ben de onlarin yalancisiyim valla

Zaten bizde kopegimizi egitemedik ama bize cook alisti :) yani bi hayir diyince yaptigini birakiyor o kadar :) ben hakiki sibirya kurdu diye biliyitum cunku ruzgar ankaradan damizlik olarak getirilmisti fakat ortaya cikan bir karisiklik sonucu veterinerin elinde kalmisti bizdr onu almistik :) vetenirenimiz bize hakiki kurt oldugunu soylemisti :) ben de onlarin yalancisiyim valla

Sibirya ile alman kurdu kırması sanırım köpeğiniz :) ama saf kan sibirya değil

Arkadaşımda Malamut cinsi vardı. Şu daha iri, sırtı bal rengi olandan. Ancak dolaştırırken çekiştirmesi gerçekten dayanılmazdı. Gerçi o köpekte firari olup sahibi bulunamadığı için kalmıştı. Sonra dayanamayıp sahiplendirdi. Türkiye' de bu türün beslenmesi bence ona haksızlık.

İki farklı sibirya kurdu kırması da olabilir. Yani tümü o siyah beyaz renkte olmuyor. Çünkü bal rengi gözlü bu şekilde hatta biraz daha koyu renkte tüyleri olanları var.

Ruzgar cok kez firar etti ama geri geldi. Biz ona her turlu olanaklari sagliyoruz merak etmeyin. Zaten eve de hapsolms degil kocamaaan bir bahce var evde orada :) valla dediklerinizden olabilir ama ben gozleri farkli olunca saf degil debildigini dogru olarak bilmiyorum :) cunku bizimkinin asi kartinda husky yaziyor. Ama emin oldugum sey de alman kurdu kirmasi olnadigi . Soyledigim gibi ankaradan ozel

olarak damizlik gelmisti .

Benim düşüncem bahsettiğim gibi farklı renklerin yavrusu olduğu.

Eksiksiz bakıyor olabilirsiniz. Ben ülkemizde beslenmemesinin gerektiğini bunun kuzey ikliminin hayvanı olup yazın ülkemizde sıcaktan bunalması anlamında yazdım. Bu hayvanın doğal şartlarını sağlamak imkansız.

en hareketli köpek türüdür sürekli gezdirmek lazım. sağlam bir tasmayla gezdirin ve arada bir gerdirerek sizi çekmesine izin verin, zorlayın. taşımacılıkta kullanıldıkları için enerjisini bu şekilde atabilirsiniz. ankarada bir kaç tanesini gördüm. bu şekilde bakılmadıkları için şişmanlamışlardı. özellikle kar yağdığında bırakın bahçeye tepinsin dursun. hoşlarına gidiyor.

Bi de şunu unutmuşum her saldığımda benden kaçıyordu çok zor yakalıyordum . Bu çekiştirmeme eğitimi dikenli eğitim tasmalarıyla yapılır ama sizin ki artık baya büyümüş . (Gerçi benimki eğitim tasması ile bile öğrenememişti)Rengi bana göre siyah beyazlaradn daha güzel ama hakikiliği renkle alakala değil gözlerle alakalıdır.Şuna da kesinlikle belirtmek isterim BU SİBİRYA KÖPEĞİ BURDA OLMAZ İFADESİ KESİNLİKLE YANLIŞTIR.BEN ONU ÇOK ARAŞTIRDIM VE OLAYLARINI DA DUYDUM . EVET SİBİRYA KÖPEĞİ AMA YILLLARDIR BİZİM İKLİMİMİZDE YETİŞİYORLAR ÜRETİLİYORLAR YANİ ARTIK ONLAR BURANIN İKLİMİNE ALIŞIK ONU ŞİMDİ ALIN SİBİRYAYA GÖTÜRÜN SOĞUKTAN ÖLÜR DAHA ÖNCE ÖRNEĞİNE DE DUYDUM ADAM TATİL İÇİN ULUDAĞA GİTMİŞ KÖPEKTE SEVER DİYE GÖTÜRMÜŞ VE KÖPEK SOĞUKTAN FECİ ŞEKİLDE HASTALANMIş

berkay35' Alıntı:
Bi de şunu unutmuşum her saldığımda benden kaçıyordu çok zor yakalıyordum . Bu çekiştirmeme eğitimi dikenli eğitim tasmalarıyla yapılır ama sizin ki artık baya büyümüş . (Gerçi benimki eğitim tasması ile bile öğrenememişti)Rengi bana göre siyah beyazlaradn daha güzel ama hakikiliği renkle alakala değil gözlerle alakalıdır.Şuna da kesinlikle belirtmek isterim BU SİBİRYA KÖPEĞİ BURDA OLMAZ İFADESİ KESİNLİKLE YANLIŞTIR.BEN ONU ÇOK ARAŞTIRDIM VE OLAYLARINI DA DUYDUM . EVET SİBİRYA KÖPEĞİ AMA YILLLARDIR BİZİM İKLİMİMİZDE YETİŞİYORLAR ÜRETİLİYORLAR YANİ ARTIK ONLAR BURANIN İKLİMİNE ALIŞIK ONU ŞİMDİ ALIN SİBİRYAYA GÖTÜRÜN SOĞUKTAN ÖLÜR DAHA ÖNCE ÖRNEĞİNE DE DUYDUM ADAM TATİL İÇİN ULUDAĞA GİTMİŞ KÖPEKTE SEVER DİYE GÖTÜRMÜŞ VE KÖPEK SOĞUKTAN FECİ ŞEKİLDE HASTALANMIş

Köpeğin genetiği ile oynamadıkça bir değişiklik olmaz. Benim bahsettiğim tüy yapısı, vücuttaki yağ oranı gibi. Tabiki kısmen uyum sağlayabilir. Kışı ülkemizi tolare etsede yaz diğer köpeklere nazaran çok zorlu geçiyordur.

Bu hayvan özgürlüğüne çok düşkündür. Uzun koşular yapmalı ve geniz arazide bulunmalıdır. Şehirde bu hayvanı beslemek bir çoban köpeğini (örneğin Kangal) şehirde beslemekten farklı değildir.

Bu konu aslında sadece bu köpek için geçerli değil. Ama burada açılmışken değinmek istedim.

Geri