Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenmede Yeşil Sebzeler

yicek mi peki garanti veriyo musunuz hemde benimkisi küçük daha yaşı kaç bilmiyorum ama küçük yani hem yeni aldım yemez herhalde

neyin garantisi:S yeni geldiği için yemeye bilceğini söylemiştm:) her gün verilen sebzelerden birini atarak deneyebilrsnz yavas yavas alışması lazm 1 yasından sonra daha çok sebze ağrlıklı beslenmesinin iyi olcağını düşünüyorum:)

aragorn' Alıntı:
Ara ara verin yine, yemiyor diye kesmeyin vermeyi. Diğer yemlerle beraber de vermeyi deneyebilirsiniz yeşillikleri, eğer hiç bir şekilde yemezse bitkisel içerikli yemleri kullanabilirsiniz.

burada arkadaşım çok güzel açıklamış bence :D

evet bencede:D ama önce yemedğnden emn olun sebze verip deneyn derm hiç bir şeyn garantisi yok:D

salatalığğı çok seviyor. bi kere ağzımdan suya düşürdüm yanlışlıkla kapıverdi birden :) ve koca salatalık parçasını yedi.. sakıncası varmıdır?? arada bir vermeye devam etsem mi?

Ara ara nadiren verebilirsiniz, haftada bir ya da iki haftada bir kez vermenizin sakıncası olmayacaktır.

merhaba,

benim 2 tane kırmızı yanaklım var.yaşını doldurmadılar henüz. yem seçiyorlar ve sürekli onları istiyorlar başka birşey yemiyorlar. sebze meyvenin tadına bile bakmıyorlar bırakın yemeyi hep aynı yem ile de hasta olmalarından korkuyorum. sebzeye ve diğer besinlere nasıl alıştırabilirim onları ? yardımlarınızı bekliyorum.

Merhabalar, foruma hoşgeldiniz öncelikle.

Henüz 1 yaşına gelmemişlerse endişe etmenize gerek yok, protein ağırlıklı beslenmek istemeleri ve pek sebze meyve yememeleri normaldir. Alıştırmak isterseniz yine de seranın bitkisel içerikli hazır yemleri var reptil herbivor gibi o tip bitkisel içerikli hazır yemleri deneyebilirsiniz. Yemler ve içerikleri hakkında ayrıntılı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.sukaplumbagasi.com/forum/bazi-yemler-ve-icerikleri-t-1207.html

Zaten daha küçük oldukları için de genelde protein ağırlıklı beslemeniz daha uygun olur. Yeşil sebze ya da meyveleri yeseler bile haftada 1-2 gün vermek en doğrusu. 1 yaşlarını doldurup 10-12 cm boyuna gelinceye kadar protein ağırlıklı beslemek gerekiyor sağlıklı bir büyüme ve gelişim sağlayabilmeleri için. Bu yüzden şimdilik sorun olmayacaktır merak etmeyin o yüzden. Herhangi bir hastalanama vb gibi bir durumda meydana gelmez bitkisel besinler yemedikleri için. Sadece verdiğiniz yüksek proteinli yemleri mutlaka stick yemle(taneli yem, çubuk yem, ana yem) beraber verin sadece karides ya da benzer yüksek proteinli besinlerle beslemeyin sürekli rutin olarak. Yine de az da olsa yeşilliklere alıştırmak isterseniz sevdikleri türden besinleri deneyebilirsiniz forumdaki başlıklarda geçen. Ayrıca bitkisel içerikli hazır yemler de kullanabilirsiniz. Vereceğim linkteki gibi kendiniz bile hazırlayabilirsiniz elinizdeki imkanlarla sevebilecekleri bitkisel besinler.
https://www.sukaplumbagasi.com/forum/kaplumbaganiz-icin-bitkisel-besinler-t-1364.html

Bulma imkanınız varsa canlı bitki satılan petshoplardan, akvaryumculardan su mercimeği alıp akvaryuma koyabilirsiniz herhangi bir zararı yoktur kaplumbağalarınız merak edip tadına bakacaklardır muhtemelen. Aklıma gelen bir kaç yöntem bunlar şimdilik umarım yararlı olabilmişimdir size, yine soracağınız herhangi bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırız elimizden geldiğince.

çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz faydalı bilgiler için içim rahatladı artık.

ben pets family turtle stick yemden kullanıyorum ve deep fix vitaminini veriorum ama ymiolar elma koydum yemediler(Kabuğu soyulmuş ve ezilmiş) hiç bişey yemiolar ne yapsam acaba daha dün aldım ısıtıcı filtre akvaryum ve kuru alan var hastalık belirtiside yok yardımcı olursanız sevinirim

Sera ve tetranın yemlerini tavsiye ederim, sera raffy-p, tetra reptomin gibi ana yemler ile sera rafyy-ı, tetra gammarus gibi yüksek protein içerikli yemleri alabilirsiniz. Bunları bulamazsanız en azından sanyu turtle stick, sanyu tubifex alın derim, ya da bazı petshoplarda kurutulmuş açık karides de oluyor, onu da sera raffy-ı ve gammarus un yerine kullanabilirsiniz. Başka yapabilecekleriniz için forumda arama yaparsanız daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

faydalı bilgi için teşekkürler

faydalı bilgi için teşekkürler

Geri