Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Betta baligimiz..

MissSevda

SKF Delisi
Cuma günü aldigimiz bettamiz. Hayvan akvaryumda bir yüzüyor, havali havali akvaryumun en güzel baligi benim der gibi :Dmailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto303.jpg

Betta Crowntail favorimdir. Betta splandes leri pek sevmiyorum.

Bettan Erkek, bettan sağlıklı gibi gözüküyor ama petshopta biraz kuyrukları yenmiş.

Hayırlı olsun,umarım birlikte sağlıklı/mutlu günler geçirirsiniz :)
Acaba akvaryumun genel görüntüsünü koyabilirmisin,gözüm tam resmi aradı :)

Saygılar,

Akvaryum 3 degisik hallerden geçti ilk hali;

mailto:/albums/kk274/MissSevda/14102008056.jpg

Ikinci hali

mailto:/albums/ww123/Forumcu/12022009180.jpg

Bitkiler yerinde durmuyordu çok sinir oluyordum o yüzden bir çözüm buldum,

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto312.jpg

Simdi içinde birkaç lepistes, vatoz, 5 kardinal tetra, 1 betta, 3 tanede elma salyangozu var

SOn resim birtürlü konmuyor :S

Bence elma salyangozunun cinsiyetine bakın.dişi erkek olarak ayarlayın o akvaryumda güzel yavru alırsınız.

2. resimdede lepisteslerin yavrularını akvaryumda direk yavrulatıp büyütebilirsiniz.

Akvaryumunuz güzel tebrikler.Lepisteslerin dişi sayısının erkekten fazla oldugunu görüyorumki buda olması gereken.

Saygılar,

Ayri yavrulugum falan yok her olan olay akvaryumda oluyor :D Elma salyangozlar ins. disi erkektir diye koydum onlar dolanan kalsiyum yavru almayi çok istiyorum ins. basaririm ya. Bu arada güzel yorumunuz için tesekkür ederim.

Başarıcağına eminim.
Hersene 700 den fazla yavru alıyorum elma salyangozlarından ve petshoplara satıyorum.
Üstü açık akvaryumlardan bile yavru almak için bir çok icadım bulunmakta :)

Hele o kozadan çıktıkları saatlere bayılıyorum :)

Rica ederim.

Betta balığın diğer balıklarına zarar vermiyor mu? benim bildiğim kadarıyla betta balığı yalnız yaşar..

Valla suanlik birsey yok takmiyor bile diger baliklari. Tek yaptigi kendini gostermek yuzgeclerini acip yavas yavas yuzuyor birde elma salyangozlarin en buyuk hayrani saldirma degilde daha cok baslarinda bekliyor bitkilerin arasina girip tekrar salyangozlarin basina geciyor dokunma falan yok sadece baslarinda bekliyor :s bunun bir anlami varmi? Birde sunu soylemeden gecemicem degisik tur balik besleyince bu hobi cok daha guzel oluyor ya her eve lazim diye dusunuyorum. Bence akvaryum evi daha zengin ve hos gosteriyor. Guzel ve dogal yapilmis bir akvaryum insani buyuleyebiliyor ya ilk ordekleri cok severim dakikalarca izledigimi bilirim sonra kaplumbaga ardindan balik benim icin 3 vazgecilmez hayvanlar.

Ben de tatilden dönüşte boş olan akvaryumu değerlendirip, balık alacağım.. Betta da alacağım ama bettayı yalnız besleyeceğim..

Betta ların elma salyangozlarına ve lepisteslere vs. dokunmaz. Başında durmasının bir anlamı olacağını sanmıyorum.

BeGuM hanım
Bettanın üremesi için dişi erkek olması ve diğer hiçbir balık olmaması gerek.Onun dışında diğer balıklara zararı olmaz.Pipo filtre bol bitki ile rahatça üretebilirsiniz.

hayırlı olsun canım.çok tatlı gözüküyor.ablamda beta hastası.yeni akvaryuma geçince gofretin eski akvaryumuna beta alıcam ablama :D

Cvp: Betta baligimiz..

:D Bizim akvaryumda (Bizim derken;Ailem ile benim.Ama genelde annemin :D ) 1 Melek balığı ve japon balıkları bulunmakta.Çok seviyorum onları.Annem daha çok :D

Cvp: Betta baligimiz..

betta lar tek yaşar diye biliyorum beniimde var pirana cinsinden olduğu için zarar verenilir

Geri