Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bıcırık Canmı Çekişiyor ?

Seco

Bronz 3 Üye
Herkeze merhaba arkadaşlar,

Bugün hiç mutlu değilim çünkü okuldan geldiğimde bıcırığın ölü olduğunu gördüm.Aslında öldümü tam olarak bilmiyorum.Elime aldığımda bacakları ve kafası sarkıyor.Fakat 1-2 daklka sonra canlanırmış gibi oldu ve deli gibi yüzmeye başladı.Fakat biraz sonra tekrar suyun üstünde hareketsiz durmaya başladı.Kaplumbağayı aldığım yere sordum ve öldü dedi.Fakat eve geldiğimizde tekrar aynı şey oldu.Ve şimdi tekrar aynı şey oldu ve tekrar cansız durdu.Sizce canmı çekişiyor ? Ölmesini beklemeliyimiyim yoksa tedavi edilebilir mi? Yakınızmda veteriner yok.Yaklıaşık 1-2 Km uzakta. Lütfen yardım edin...

Cvp: Bıcırık Canmı Çekişiyor ?

Kırpıkta da böyle olmuştu kuru alandayken ölü gibi dokunuyorum suya atıyor kendini deli gibi geri geri dönüyor sonra ortada bir yerde sabit kalıyor.Tam gömmek için götürecektim ki beze koyduğum an yürüdü sonra öldü götürdüm vet.e ölmüş dedi.Ben de gömdüm.Belki kurtulur sizinki ama bence ölmüş yada çok yaklaşmış olabilir ölüme.Bu gece ısıtıcıyı filtreyi kuru alan lambasını kapamayın kuru alana koyun yarın yine ölü gibiyse sarkıyorsa yani ölmüş demektir.Ama bir ihtimal bir şey olmamıştır o zaman vet.e tekrar götürün ve hastalık neyse tedaviye başlayın bir hastalığı olduğundan şüpheleniyor musunuz?

İnşallah ölmemiştir. Benim bıcırığımda kafasını kaldırdı bana bakarak ağzını açtı ve tekrar kafası sarktı ... Sanki baybay diyordu bana :( ...

Hasta mıydı acaba? Veterinere gösterseniz daha uygun olur. Akvaryumdan çıkarmayın, ısıtıcıyı filtreyi kapatmayın.

Veteriner biraz uzak.Ve akvaryumdan çıkarmadım.Isıtıcı filtre ışık hepsi açık.Umarım bıcırığım iyileşirde bende huzura kavuşurum.Önümde Sbs var ve bu olaydan dolayı moralim çok bozuldu.

Benimde bozuldu 8. sınıftayım zaten sınavda kırpığı düşünürsem hiçbirşey yapamam neyse de inşallah ölmemiştir kapluşunuz :(

Arkadaşlar Kocamustafapaşada bildiğiniz bir veterinerin telefon numarası var mı ? Kocamustafapaşaya yakınızda....

kocamustafapaşa hangi şehirde internetten bulabiliriz

İstanbul'da.Neyse ben buldum bir veteriner.Üstümü giyinip götürücem umarım ölmemiştir ...

İnşallah :( götütürken bir kabın içine ıslak bez koy kapağını kapat plastik kurabiye kabı gibi bir şey olabilir iki tane delik aç makasla öyle götür.

Anlattıklarınıza göre sanırım kaplumbağalarınız kalp krizi geçirmiş.Kurtulması sanmıyorum malesef...Allah'tan umut kesilmez siz yinede götürün kaplumbağayı bir veterinere...

Örneğin çok sıcak bir sudan çıkarıp çok soğuk bir suya koyduğunuzda kalp krizi geçirme olasılığı çok yüksektir.Bazen hiçbirşey sebep olmaz...Yani eceli gelir diyebilirim :)

Dediğiniz gibi kalp krizi geçirmiş Bıcırığım ... Gerçekten beni çok üzdü. Gaziantep'e tatil için gitmeyi planlıyoruz ve ordan döndükten sonra yeni bir kaplumbağa almayı düşünüyorum.Herkeze yorumları için çok teşekkür ederim.Onu birazdan gömücüm. Daha doğrusu annemden rica ettim çünkü ben gömersem biliyorumki çok üzülücem ve oracıkta ağlıyacağım.Bünyem kaldıramayacağı için ben gömmeyeceğim.Umarım ona gereken özeni göstermişimdir.

Arkadaşım acı çekmesin veterinere götür.

Götürdüm ve veterinerde kalp krizi geçirniş olabilir dedi.Ve canlanma belirtiside kesildi. 1 - 2 saat başında durdum.Ama malesef canlanmadı.Bende annemden rica ettim ve onu gömdü...

Başınız sağolsun, umarım yeni kaplumbağanızla daha uzun bir beraberliğiniz olur.

Geri