Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bıcırık Canmı Çekişiyor ?

Cvp: Bıcırık Canmı Çekişiyor ?

Arkadaşlar sakın kesin emin olmadan kaplumbağalarınızı gömmeyin.Bugün ilk defa böyle bi olaya şahit oldum :S Bu sabah uyandığımda hemen akvaryumun yanına gittim.Bi baktım dişi kaplumbağam boynu sağa doğru dönmüş ve suyun içnde dönüyor.Ne yapacağımı şaşırdım.Sonra hemen ışığı açıp annemi çağırdım.O arada kaplumbağam taşa çıktı ama kafası hala sarkıyodu.Korktum hemen onu alıp fanusa koydum.Gözleri açıktı ama herhangi bi hareket yoktu.Öldü sandım.Ağzını açtı ve kolunu biraz hareket ettirdi.Sonra onu tekrar akvaryuma kayanın üzerine koydum.Az kalsın öldü diye kaplumbağamı gömecektim :S İçeri gittim,20 dk sonra döndüğümde kafası düzelmiş suda yüzüyodu :D :D Çok mutlu oldum ama inşallah bi daha olmaz...

Cvp: Bıcırık Canmı Çekişiyor ?

Geçmiş olsun.İlk defa böyle bir şey duyuyorum hayatımda, inşallah ölmez.

Geri