Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bıktım Cani Pet Shoplardan!!!!!

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Selam arkadaşlar bugün dışarıya gittim gezmek için gezerken birde pet shopa uğrayayım belki sera raffy ı vardır diye gittim baknıyordum yok sordum sera raffy ı varmı dedim nee dedi bende kaplumbağa yemi varmı paketli dedim oda gösterdi böyle ambalajda markası hiç duyulmamış marka kutulusu varmı dedim napcan sen kutuluyu al ordan bak dedi ne kadar dedim 4tl dedi sonra sera aquatan gördüm nekadar dedim 20 dedi :) sonra kapluşlara bakayım belki alırım dedim bi baktım :( 50 tane 2 cm kapluş duruyor :( bazıları kuru alanda ölü elliyorum uyanmadı sonra birini aldım sudan su buz gibi :( elim dondu resmen :( sonra geri koydum yazık ya benim bildiğim pet shop sahipleri hayvan sever olması lazım sonra seramik halka gördüm ne kadar dedim 10 dedi :) sende filtredemi var dedi evet dedim güldü :) sonra çıktık bende başka pet shopa gideyim dedim ona gittim bu sefer daha beter bakındım kapluş göremedim sordum nerde diye yoğurt kovasının kapağını kaldırdı burda dedi :( aynı boydalar aynı haldeler bu sefer suyu daha pis ve daha çok ölü varya içimden dükkanını dağıtmak geldi valla bu şekilde bakan pet shoplar şu ana kadar 100000 üzerinde kapluş öldürmüştür diğer dünyada acısı nasıl çıkar bilemiyorum.Sonra sera aquatan varmı dedim nee dedi su düzenleyicisi varmı dedim getirdi klor giderici tablet ve bakteri arındırıcımı ney ne kadar dedim 2 si 8 tl dedi poşete koyup elime tutuşturdu belki ben almıcam ? sonra bıraktım gammrus alıyım dedim açık poşete koydu ne kadar dedim 5 dedi neyse alıyım birdaha buraya gelmem ben hayvanlara eziyet çektiriyorsunuz allah belanızı versin üstü kalsın dedim çıktım.Ya yeter ya birdaha pet shopa gidersem ne olayım bundan sonra bütün alıcaklarım internetten alacağım :(:59:

Cvp: Bıktım Cani Pet Shoplardan!!!!!

Ah kardes ne desen haklısın bu hayvanları telef eden cani cani Allah'ından bulsunlar.Ne günahı var küçücük hayvanın onun bir ısıtıcı koysan ah keşke kaplumbağaların satışları yasaklansada hayvanlar kurtulsa ya.

Çok haklısınız Melih bey maalesef petshop sahipleri artık işi iyice ticarete dökmüşler. Hayvanlar umurlarında bile değil. Onların da bir canlı olduğunu unutuyorlar galiba. Onlar için hayvan demek sadece para demek. Başka bişey ifade etmiyor. Ben petshop sahiplerine hayvan demek istiyorum ama hayvanlara hakaret olur diye söyleyemiyorum. Onlar hayvan bile olamazlar. Tabi bunun yanında bilinçli petshop sahileri de vardır onlara bişey demem.

Evet yahu ya filtre demiyorum bir ısıtıcı en dandiğinden koysa ne olur hatta termometresiz olsun koysa ne olur ya yani ne olur kendini onun yerine koysun bi ne isterdi düşünsün bi ya varya delirsem ilk işim şu pet shopları basıp kapluşlara yaptığının aynısını ona yapardım.Bilinçi pet shop bulsam zaten gelip geçerken para vereceğim hep böyle yap diye ama yok çanakkalede güzel bakan biyer varmı varsada ben bulamadım.

Tek bildikleri sey işin ticari yönü...Ne yazık ki çoğu petshop sahibinde insanlık denen şeyden,acıma duygusundan eser yok. Bunu biliyorum,biliyoruz ama durduracak biride yok

Evet Yeşim Hanım hatta örnek verebilirim.Bir alış-veriş merkezinde adını bilmiyorum bir pet shopa girdim.Pet shopcuya sordum kaplumbağa varmı ? diye.Oda var dedi ve yerini gösterdi resmen inanamadım.70 cmlik bir akvaryumun içine koymuş ortlama 10-15 kaplumbağa ısıtıcı filtre herşeyi var kumu kuru alanı kuru alanı ısıtma lambası hayvanlar çok canlı adamı tebrik ettim.Kuru alanı da büyük bir kaya üstünde 7-8 tane kapluş gerisi suda rahat rahat yüzüyorlar.Onu görünce çok mutlu oldum ve eve dönüşte bizim buradaki pet shopa girince sinirim bozuldu ölüm fanusunun için 15 kapluş filan bir diğer ölüm fanusunda 15 kapluş bana dedi ki her gün bir tane yem at haftada bir suyunu değiştir bir gün suda birgün kuru yerde kalsın dedi şaşırdım direk çıktım ya nasıl insanlar anlamıyorum.

Evet bilinçli ve hayvansever petshop sahipleri de var. Ama çok nadir olarak görüyoruz örneklerini maalesef. Geneli işin hep ticari yönünü düşünüyor :(

Konuda ki alakasız mesajlar silinmiştir.
Uygun kategorilerde sorulara devam edelim.

Beşiktaş'da benim alışveriş yaptığım yer de 2 metrelik altlı üstlü iki akvaryumda bakıyor. Alttakilerde büyükler var, üsttekilerde küçükler. Kavga olayını önlemişler.

adam plastik kapta bakıyo oda yosun tutmuş zaten alırken dedim bu ölmüş kıpırdamıyo k*çına vurdu eliyle hayvan neye uğradığını şaşırdı bak ölmedi dedi o an kabı başında kırasım geldi.

bide veriyo gemma yemi yolluyo .dedim (tabi o zaman bişey bilmiyodum) kalitelisi varmı bunun diyeçok kaliteli bu dedi.hayvan 1 hafta bişey yemedi ya tetra yem alana kadar bi kıyma yedi o kadar

Bunlara ne desen az ama malesef çoğu böyle bunada elimizden bir şey gelmiyor.

Jadeite' Alıntı:
Çok haklısınız Melih bey maalesef petshop sahipleri artık işi iyice ticarete dökmüşler. Hayvanlar umurlarında bile değil. Onların da bir canlı olduğunu unutuyorlar galiba. Onlar için hayvan demek sadece para demek. Başka bişey ifade etmiyor. Ben petshop sahiplerine hayvan demek istiyorum ama hayvanlara hakaret olur diye söyleyemiyorum. Onlar hayvan bile olamazlar. Tabi bunun yanında bilinçli petshop sahileri de vardır onlara bişey demem.

Ondan sonra gidip 5 TL verip bu canavar pet-shoplara para kazandırırız. Duyarlı ve bilinçli bir pet-shopda 15 TL olsa sorgulamam alırım (ki 8 TL gibi bir fiyata satılıyor bunun gibi pet-sohplarda). "Başka pet-hopda 5 TL ama!" geyiği hakaret gibi.
Yanlış olan bizleriz. Sırf kaplumbağalara özel bir dernek var mı acaba? Olsa hemen üye olacağım, yeter ki halk bilinçlensin, bu konuda bir takım yazılı veya görsel yayınlar ile herkese ulaşabilelim.

Kovada kaplumbağa satmak ne yaaa Allah aşkına? Hayvanları koruma derneğine şikayet etsek resmi bir müdaheleleri olur mu acaba? Bahsedilen ...... (yazamıyorum, sade aklımdan geçiyor fena sinir yaptım) satıcı bozuntusunun ceza alması sağlanamaz mı?

Mesela ABD'de salmenello bakterisi yüzünden 4 inç(yaklaşık 10cm) den küçük kaplumbağaların satışları yasak. Bu aynı zamanda şu sonucu doğurdu. 10cm kaplumbağayı gören hiç bir çocuk veya ailesi o kaplumbağayı almak istemiyor. Doğal olarak satışlar düşüyor. Böyle bir sistem bize de getirilebilir.

Benim burda gördüğüm en bilinçli petshopun yaptığı akvaryum küçük kare bir akvaryum içinde ıstıcı,şelale filtre ve birde kuru alanı var.Yaklaşık içinde 4-5 tane kapluş vardı.

Siz demişken aklıma geldi eğer filtre, ısıtıcı ve düzgün şartlarda bir akvaryumda satılsa kaplumbağalar belki o zaman da insanlar alırken iki defa düşüneceklerdir; ancak tabi plastik kapta satmak daha karlı oluyor. Neredeyse ısıtıcı ve filtre aldırmamak için öünüze yatıcak petshop çalışanları..

Allah'tan benim alışveriş yaptım petshop öyle değil.Hatta bana akvaryum bile satıcaktı.70 cmlik büyük bir akvaryum gösterdi.Bende akvaryumum var diye almamıştım.

ama her petshop öyle değil genelde böyle ama :D

yorum yaparken tarihlere dikkat edelim.

bende katılıyorum dediklerinizde ama petshopçuların çoğu kaplumbağalar hakkında hiçbir şey bilmiyor ya adama soruyorum hayvanımın şu sorunu var diye ben nerden bilim baytarmıyım diyor..

Geri