Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

bir erkek bir dişi

tolga748

Bronz 5 Üye
arkadaşlar ben ilk kaplumbağamı erkek almıştım tek yaşıyordu sora bana dedilerki dişisini al aldım dişi çok hareketli ama erkek aldığımdan beri korkak ve uyuşuk hep uyuyor dişide hiç bişeyden korkmuyor neden yardım edermisiniz?

Edit alcatraz:Lütfen Türkçe sözcükler kullanalım.
Başlıkta acil yardım gibi kelimeler kullanmak yasaktır/tubidik

RE: bi erkek bi dişi acilll

yani şuanda bir erkek bir dişi iki tane

minik mi bunlar eğer öyleyse nasıl yani minikken cinsiyet belli olmaz diyordunuz..????

ayrıca tolga bende de aynı durum var:( yardım hadi ikimize de:)

valla iki ayrı pet shoptan aldım birine erkek ver dedim diğerine dişi ver dedim verdiler altına baktılar verdiler.

Edit alcatraz:Türkçede (walla) diye birşey yoktur.Lütfen daha dikkatli olalım.

ben de minikken anlaşılmıyor diye biliyorum ama ilk defa kaplumbağa besliyorum kesin diyemem

Kabuk büyüklükleri 10 cm den az ise ve yaşları 1 yaşından az ise cinsiyetlerinin anlaşılması nerede ise imkansız. Zamanla düzelir acil bir durum yok. Yemlemelerini tek tek yapın.

Bir erkek bir disi almaniz zaten büyük bir hataki küçükken kaplumbagalarin cinsiyeti belli olmaz üreticiden alsaniz bile 98% erkek der veya disi. Bence erkegin alismasi gerekiyor, yalniz yasarken birden yanina bir disi konmasi onu karisik bir duruma sokmustur.

Tek başınayken de öyleydi, ürkek ve fazla hareket etmiyordu ve çoooooook uyuyordu neden olabilir?

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

herhangi bir hastalık belirtisi var mı? yoksa alışma sürecinde olabilir o yüzdendir.. her kaplumbağanın karakteri de farklı olabiliyor kimisi aradan 2 yıl geçse de size alışsa da korkak davranabiliyor.. cinsiyet konusu da Zekeriya abinin de dediği gibi 10cm ya da yaklaşık 1 yaşına gelmeden anlaşılamaz. eğer hastalık belirtisi yoksa kaplumbağanızda endişe etmenize gerek yok..

Geri