Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bir kaplumbağa Sahiplendim

onurass

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar bakamayacak durumda olan birisinden bir kaplumbağa sahiplendim.
Rafael le aynı boy boydalar. Rafael şu anda 5 cm ve kabuk değiştiryor. O ise kabuk değişimini tamamlamış 6 cmlik bir kapluş. Şu anda 50 litrelik akvaryumumda lar.(Maddi durumum bu kadarına el veriyor) Ailem inşallah 2 tane bakmama izin verir. Arkadaşımdan sahiplendiğim kuru alanına şimdiden alıştı.
Üst üste kuru alan da duruyorlar
Benim rafaelimi sahiplendiğim leonardo onu eziyormu?
Bu neyin göstergesi (Onları petshopa vermek istemiyorum. Buradaki En iyi pet shopta 30 lt bir yerde 10 tane kapluş bakıyorlar Diğerleri ise kapluşları olum faunusunda bakıyorlar:59::59::59:)
Telefon ubsini bulursam 2 afacanın fotolarıda koyarım

Cevaplarınız için şimdiden teşekürler:smile::smile::t65y::t65y:

Cvp: Bir kaplumbağa Sahiplendim

Kaplumbağayı almış bulunmuşsunuz. Diğeri ile kavga edip etmediğini gözlemleyin. Birbirlerini kovalama, rahatsız etme durumları var mı? Biri baskın olma durumuna geçebilir. Bunu davranışlardan anlarsınız. Ben akvaryum tabanındaki bakışma ve kovalamalardan, hatta birinin artık kuyruğunu kısmasından ayırma durumuna girmiştim. Başlarını bile kuma gömmeye başlamışlardı. Ancak tür ve boyut farkı vardı. Siz durumu gözlemleyin. Gerekirse yaralanmaya mahal vermeden müdahale edersiniz.

Kuru alanda ısıya daha yakın olmak için birbirinin üzerlerine çıkarlar. Ya da firar etmek için. Kacamıyor yada lambaya uzanamıyorlarsa sorun yok.

Akvaryum kısa bir süre daha idare edecektir. Bence 8 cm olduklarında büyütmeniz gerekir. Tabi akvaryum hacmi ile beraber boyutlarda önemli. Ben kareye yakın bir akvaryum için bunları belirtiyorum. Eğer akvaryum darsa zaten değişim zamanı gelmiştir.

Ancak birbirlerine yaklaşıp ilk koklamaları falan sizi korkutmasın. Bu kabullenme aşamasında tanımak için yapılan bir davranış.

Cevaplarınız için saolun. Isıtıcı lambaya yakın olmak için öyleleridr.
Şu anda birbirleriyle çok iyiler. Sürekli gözelmliyorum Normaller.
Kaçamazlar çünkü cb kabından korunaklı bir kuru alanları var.:smile:

Beraberce güzel geçinsinler, sizide üzmesinler diyelim :)

Bugün siteye kimse bakmadı galiba. Kimse yorum yapmadı hayret :D
Saolun :)

Geri