Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Birbirlerine bakıyorlar ve ellerini titretiyorlar...

eftelya85

Yeni Üye
Arkadaşlar, çok ilginç birşeye tanık oldum. Benim kapluşlar önce, suyun içinde birbirlerine dikkatli bir şekilde bakıyorlar daha sonra da iki ellerini de öne doğru uzatıp titretiyorlar. Bunun anlamı ne olabilir?

Hastalık değildir.Korkulucak birşey yok :)
Sizin kaplumbağalar kur hareketlerine başlamışlar.

ooo desenize yakında torunlarımız olacak.. :D
şaka bir yana daha küçükler ama..bu hareketlerinin belli bir zamanı yok mu?

Ergenliğe ermeselerde kur hareketleri yaparlar, normaldir yani. Çiftleşmek için değil ergenliğe adım atmaya başlayıp cinsiyetlerinin farkına vardıklarından dolayı yapıyorlar şimdilik bu hareketleri.

ne güzel..kur hareketlerine başlamışlar.benim gofretim ne zaman yapacak acaba?1,5 yaşından önce imkansız ama bakalım

kur hareketleri tuhafmış ama eminim çok şirinlerdir böyle görmek isterdim:)

Selam arkadaşlar,
Bu kur hareketi diye bahsettiğiniz olayı Kaplu paludaryuma ilk geldiği gün Tospik'e yapmıştı, ve Tospik'te ona aynı şekilde cevap vermişti. :) Birbirlerine kur yapmaları cinsiyetlerinin farklı olduğunun bir kanıtı mıdır sizce?

Geri