Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Birkaç kaplumbağa resimleri..

Akarakurt

Admin
Yönetici
Bir kaç kaplumbağa resmide ben paylaşmak istedim.
İyi seyirler..

mailto:/img6/2476/turtle26eb5.jpg
mailto:/img16/4326/72783dfe0e1a4157a3dfd7efp4.jpg
mailto:/img14/8177/kaplumbaga13kjax2.jpg
mailto:/img22/9586/15488sukaplumbagasi006bi9.jpg

İlk resimdeki kaplumbağadan korktum :D Son resimdeki erkek su kaplumbağası da çok tatlıymış =)
Paylaşım için teşekkürler =))

o ilk resimdeki nasıl bir kaplumbağadır öyle? Şok oldum... Kabuğu, ayağı, gözü... Özellikle de burnu çok ilginç... Ve de yassı gibi bacakları falan görünce yaprak geldi aklıma... Burnu da hızma flaan takmış gibi gözü balık gözü gibi... Kabuğu yamuk gibi görünse de rengi çok hoşmuş... Kuyruğu bile bir garip geldi bana... Acaba cinsi nedir ki onun?

Çok şirinler,Allah ayrı,ayrı hepsine kendilerine göre bir güzellik vermiş.

Ayy o son resimdeki kaplum ne tatlı yaa :)
Paylaşım için teşekkürler !!

Hepsi ayrı bir güzel.Ama son resime hayran kaldım o ne gösteriş:D

ilk resimdeki evrim mi geçirdi kaplumbağa demedeydiniz uzaylı sanacaktım

İnanır mısın o resmi ben de acayip derecede garipsedim... Hayatımda hiç öyle kapluş görmedim yaaa... Her cins normal duruyor yani farklılıklar olsa da ortak yönleri kapluşların dolusuyla var ama bu ilk resim cidden evrim geçirmiş gibi uzaylı gibi bir şeyy kapluşa benzer fazla bir yanı yok kabuk dışında...

nemesis61' Alıntı:
bunlar aç kaldığında insan yemez dimi :)

Yok yemez merak etmeyin... :p Zaten oradakilerin sadece ilki garip bir cins ki onun da insan falan yiyeceğini düşünmüyorum... :D :D :D :D :D Diğerleri zaten tipik deniz kaplumbağaları ile tipik Trachemys'ler...

Geri