Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Birlikte Yaşam

RE: Bırlıkte yasam

:D çok küçükler ama cok masraflılar benım ufaklıklaım <3

Cvp: Bırlıkte yasam

öyle oluyorlar :) Ama yine de dekorasyon çok pahalıya mal olmuyor :) Hele ki akvaryum ve ekipmanlarla kıyaslanırsa :D

Cvp: Birlikte Yaşam

Bu yanlış algı nereden çıktı ortaya bilmiyorum ama kesinlikle yanlış.
Öncelikle bir tankta hastalık, parazit varsa o tankta yaşan bütün canlılarda da parazit ve hastalık bulunması ihtimali var.

"Salyangozlar parazit taşır tehlikeli" ne demek?

Benim salyangozlara karşı bir ilgim var.Evimde 4 farklı tür salyangoz besliyorum ki yeni türler arayışındayım.
Bunca zaman ne bir hastalık ne de bir parazit olayıyla karşılaşmadım.Yanlış bilgilendirmeler yaparak kimsenin kafasını bulandırmayın.

Birlikte yaşam konusuna gelince ise ben çok uzun zamanlar akvaryumumda midye bulundurdum.Ama bu canlıyı alıyorsanız tabanınızda kalın bir kum olmak zorunda ki saklanabilsin.Yoksa açık hedef haline gelip kaplumbağalar tek tek avlıyor.

Salyangoz konusuna gelince akvaryuma adi salyangoz atarsanız çerez niyetine yiyorlar.Elma salyangozlarının da etli kısımlarını ısırıp öldürüyorlar.

Hayvanların yem olmasına gönlünüz izin vermezse bu işe hiç girişmeyin :)

Kalın bir kum tabakası varsa akvaryumunda bir sakıncası yok.

salyangozda parazit mi var benim minikler o yüzden mi öldü yoksa bende kapluşlarla beraber elma salyangozu besledim öldüler :'( ama kapluşlar öldükten sonra bu sitede salyangozlar kapluşların ölümüne neden olmuş olabilirler mi dedim yorum yapanlar zarar vermeyeceğini söylemişlerdi :'(

Geri