Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bitki boyutları hakkında ?

hendrixster

Altın 5 Üye
Bitkiler için ilgili açıklama aşağıdaki gibi ama ;

Akvaryumlar için, 22 cm yüksekliğinde, 12,5 cm uzunluğunda ne demek bu neyi baz alacağız?

Bitkinin tabanından yukarı doğru olan boyu 22 cm. Alttaki üzerine bitki yapraklarının takıldığı ağırlığın boyu 12,5 cm. Anlamı budur.

Yükseklik için su derinliğini baz alın. Bence bu bitki 20-25 cm su derinliği için çok iyi. Minimum 40*20 en boy taban ölçüleri içinde ideal.

Cvp: Bitki boyutları hakkında ?

Aslında tam olarak şu nu anlamaya çalışıyorum , kaplumbağ tamamen yaprağa tutunacak şeklinde mi olmaslı lazım atıyorum yüzey ile arasında 1mm fln ? Ya da yaprak ve bitkinin tamamı su altında olup ordan tutunup uzanacak mı?

Benim yüzeyden çıkan bitkimde var. Bence en güzeli bu şekilde durması. Ama su seviyesi bitkiden 1-2 cm fazla olsada en tepeye tutunup biraz uzanarak gece rahat nefes alır. Tabi büyüdükçe kullanışlılık azalacak.

Üzerine kumaş dikebilirsin ozaman ufalanması ve yutma ihtimali olmaz ama gene kırılabilir. Aynısını bende düşündüm ama blok straforu oyarak yapmaya karar verdim.

Özür dilerim ben bunu diğer konuna yazıcaktım ama buraya nasıl yazdım anlamadım :S

akvaryumun 20 cm ise 15 cm bitki al kısaca

kaplumbağa ağırlaştıkça bitkiler hayvanı taşıyamayacaktır, benim tavsiyem dallı "red moor" (yati) kökü alın.

Geri