Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

bizim küçük ev

gogo

Yeni Üye
tekrar merhabalar

aranıza yeni katıldım. ismim mete.. bizim ufaklığın yani gogo'nun evini ve yakında yapmayı düşündüğüm değişiklikleri paylaşmak istedim :)

ekte gördüğünüz resimlerden sonra sisteme bir ısıtıcı da dahil oldu.. yakın zamanda da zemini tamamen iri taşlarla kaplayıp su seviyesini olabildiğince yükseltmeyi düşünüyorum.

ileride ise bir dış flitre (iç flitre dış flitrenin yerini tutamıyor) ve gogo biraz daha büyüdükten sonra da (şu an kabuk boyu 4,2 cm) kuru alanı tamamen akvaryumun dışına alma (kat çıkarak:smile:) düşüncem var. böylelikle su seviyesi de maksimum düzeye gelmiş olacak. bunu yaptığımda su alanını da aydınlatmayı düşünüyorum..

kısaca durum bu :)

görüşlerinizi beklerim

mailto:/img411/1628/88660458.jpg

mailto:/img85/8168/52151242.jpg

92517367.jpg

25789212.jpg

mailto:/img843/8287/60470593.jpg

Cvp: bizim küçük ev

Çok küçük ve şirin kaplumbağalarınız var. Neredeyse aynı akvaryum ve kuru alan bende de var. Benim yaptığım gibi su seviyesini epeyce yükseltebilirsiniz. Herhangi bir camcıda taşın altına kestirdiğim camı çay bardakları ile yükselttim hem altı mağara gibi oldu hem de suyu epey yüksellttim. Güle güle kullanın.

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7326.jpg

kuru alan gayet hoş ama ortada olması yuzme alanını daraltmıyor mu?

eminemre' Alıntı:
Çok küçük ve şirin kaplumbağalarınız var. Neredeyse aynı akvaryum ve kuru alan bende de var. Benim yaptığım gibi su seviyesini epeyce yükseltebilirsiniz. Herhangi bir camcıda taşın altına kestirdiğim camı çay bardakları ile yükselttim hem altı mağara gibi oldu hem de suyu epey yüksellttim. Güle güle kullanın.

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7326.jpg

ben de benzeri bir sistem düşünüyorum. daha doğal bir görüntü olması için zemini büyükçe taşlarla doldurup bu taşların üzerine kuru alanı yapmayı planlıyorum. bir yandan da dış filtre almadan zemini doldurmak çok mantıklı gelmiyor. bakalım, yakın zamanda gelişmeleri paylaşacağım inşallah :)

Eray05' Alıntı:
kuru alan gayet hoş ama ortada olması yuzme alanını daraltmıyor mu?

proeblem olmuyor. bizimkisi genelde akvaryumun ön kısmında yüzmeyi seviyor, zaten sy seviyesini arttırma düşüncemi gerçekleştirdiğimde daha da rahat edecek gogo.. yine de dediğiniz gibi aslında kullandığım akvaryum için büyük bir aparat..

Kaplumbağanız çok şirin :)))

Evi de kendisi gibi sade ve şirin olmuş emre bey gibi yükseltirseniz su seviyesi açısından daha iyi olur :))

Kum falan alıp süsleyebilirsiniz :)
Çok tatlı bir ömür sizinle olsun :)

Geri