Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

boğazda yemek birikiyo:((

tatli_belam

Yeni Üye
arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz??
büyük kaplumbağam dün akşam yemeğini yedikten sonra farkettim ki boğazın da bi şişkinlik var sanki yemleri yemiyoda orda biriktiyo
bu ne anlama geliyo acaba ne olabilir
fikri veye bilgisi olan yardım edersen sevinirim

ya o boğazındaki şişlik dediğin her zaman oluyor olmasın... Suyun altında olmaz ama kafasını çıkardığı an boğazı şişer hele ki kafanın birazı suda birazı dışarıdayken daha da belli olur. Hem yemi neden yemesin ki...

kaplumbağaların sindirim sistemlerine ilişkin bir bilgim yok. fakat benim de kaplumbagamın bogaz kısmı şişkin. normal bir durum oldugunu düşünüyorum :)

yok bende ki normal değil
yemler belli oluyo
ve 3 gündür dikkat ediyorum da yemleri tamamını yiyo ufaklığa bırakmıyo hatta su tertemiz yem kalmıyo bitane bile
bir süre sonra baktığımda yemler geri geliyo
boğazından dışarı bırakıyo sanırım
hafta sonu gidip bi veterinere danışıcam

veterineri aradım bugün pazartesi getir dedi hastamış kapluşum yaaa
kafa boğaz derileri falan ince kabuğunu atıyo soyuluyo ya

Deri değiştiriyor olmasın. Siz onu iyi beslediniz oda kilo aldı derisi ona dar geldi eskisini atıp yeni deri çıkartıyor da olabilir. Sonucu bekliyoruz.

bu konunun sonucunu bilen var mı ? dün akşam farkettim benim kapluşumda da var aynısı hemde aynı anda ikisinde de oldu :( çok korkuyorum onlara bişey olucak diye ve izmirde veteriner tanıdığı olan varsa telefonunu verirmisiniz?

bazen hızlı yediklerinden dolayı olabilmekte ama uzun sürmez bu durum genelde anlıktır.. hatta çıkarıp tekrar yedikleri de görülmüştür yemleri.. ancak uzun süreli bir yiyememe durumu varsa veterinere göstermeniz iyi olacaktır.. forumda bi ara vardı veteriner numaraları ama hala var mı bilmyorum ya.. umarım ciddi bişey deildir

dün gece yem verdikten sonra fark ettim ve yem yemeyi bırakmışlardı dün akşam.şimdi yine baktım hala boğazında bişey var ve yem istiyo sanırım beni görünce hemen camın önüne geliyo ama yem vermeye korkuyom şimdi.

boğazlarında hafif bi şişlik olması normaldir yem olduğundan emin misiniz o şişliğe neden olanın?

az önce yine baktım şişlik yoktu ve yem verdim afiyetle yedi ikiside.Yem olduğunu düşünme sebebim şişliğin şekilli olmasıydı yani sanki boğazında şekilli bişey varmış gibi gözüküyordu kare gibi ve köşeli.ama şu anda sadece başını suyun dışına çıkardığında bu şişlik oluyordu.dün gece suyun içindeykende şişlik vardı.

nefes almalarından dolayı oluşuyordur muhtemelen.. yem yemelerinde de problem yoksa endişe etmenize gerek yok :)

Benimkindede kaplumbağam var da hiç öle bi sorun yok.Yemlerini gayet rahat yiyorlar.

msn dili kullanmayalım.
düzenleme:byteorist

Heh yem biriktirme :D kesinlikle öyle değildir kaplumbağalar su yüzüne çıktıklarında nefes alırlar veboğazına dolar bu nefes yani can simidi olarak düşünebiliriz batmamalarını sağlar suya dalarkende dikkat ederseniz nefeslerini verip girerler kolay batabilmek için benim kaplumbağalarımdada aynı şey var yemle alakası yok :)

Geri