Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

böyle bişey buldum

Ilqare

Yeni Üye
Akvaryumda bunlari gordum bugun, dün yoktu. Bunlar nedir? Dokununca parçalandi ve kötü koktu. Taş gibide degil. Ne yapmam gerek? Umarim önemli bisey degildir. Bide beyaz dişkimsi şeyler var suda aslinda böyle yapmazdi.

Ekli dosyalar

• 20180805_151120.jpg
    20180805_151120.jpg
    353.4 KB · Görüntüleme: 103
Yeşiller dışkı diğer beyaz kusmuk. Ot türevli yemler yediğinde yeşil, protein ağırlıklı yediğinde kahverengi, anüse yakın bölgede ve bağırsaktaki kanamada dışkı üstünde sıvımsı kırmızı kan, mide kanamasında dışkı bordo renk olur. Kırmızı mineral yem yediğinde katı ve bütün halinde kırmızı olur.

Cvp: böyle bişey buldum

Dişkilama zamani nedir yani ne zaman kabiz oldugunu anlaya bilirim? Ve şey kaplumbagam garip sesler çikariyor sanki gaz kaçiriyormuş gibi. Ilk kez böyle bişey oluyor

Hayvan kabız olduğunda dışkılama süresi iki gün veya daha uzun süre uzar.

Normal olarak her gün sağlıklı hayvan mutlaka bir kez de olsa dışkılar.

Kabız olduğunda suda tabana inip hareketsiz oturabilir. Anüs bölgesini kuma sürtebilir. İştah kaybı olabilir. Durağanlık görülür.

6 cm kabuk boyu geçince protein yanında ot türevli yem. Marul kıvırcık ve salatalık da verilir. Lifli gıdalar bağırsağı rahatlatır.

Bu çıkardığı sesi sadece yaklaştığında mı yapıyor yoksa gün aşırı ve sürekli mi ?

Başka bir dikkat çeken belirti var mı ?

Anüs bölgesinde iki taraftada şişlik var ve ses sanirim elime alinca midesinden geliyor. Fotosu var ama boyutu büyük yükleyemiyorum. Küçük şişlikler çok büyük degil.

Anüste mi yoksa arka boşluktaki şişlikleri mi diyorsun. Onlar ise baldır kasıdır. Anüs içinde ise resmi görmem lazım.

www.hizliresim.com üzerinden gönderebilirsin. Orada boyut ayarlamada var. Yükledikten sonra forum yazan linki yükle. Olmazsa boyutu ayarlayıp denersin.

Yaklaştığında yapıyorsa dikkat çekmek için yapar. Nefes alıp verirken ve ek olarak esner gibi yapıp ciklerse akciğer enfeksiyonudur.

Sanırım yükledim

Ekli dosyalar

• 20180811_132809.jpg
    20180811_132809.jpg
    735 KB · Görüntüleme: 45
İki beyaz yuvarlakların olduğu bölgeyi diyorsan kuyruğun sağ ve sol yanındaki onlar bacak kasları bizim leğen kemiği bölgesi yani.

Kabukta plakalarda açılma var diş fırçasını ıslatıp 45 derece açıyla sürtüp plaka altına kılları geçirmeye çalış yeterince açılanlar atar. Ağzı düz cımbızla paralel olarak içine ittirip açabilirsin. Ama çokta zorlama parça olarak çıkabilirler kalabına dokunma. Onlar zamanla gevşeyip atar.

Geri