Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

boynunda şişlik var

Uygun biçimde ve ölçüde ver. Yemini normal ölçüden azaltırsan bu sefer yediği her yemi vücut depolayacaktır. 6 cm kabuk boyuna geldi ise tetra reptominde al. Bu yem yosun içeriklidir. Ot türevli beslenmeye alışmasını sağlar. Yine bu boyu geçince jbl agil de alırsın. İçeriğindeki lizin amino asidi kemik kas doku gelişimini sağlar. Bu yem biraz daha serttir. İlk başta yemek istemeyebilir ama çene kaslarını geliştirir.

Haftada 14 öğünün ikisine raffy p'deki kırmızı mineralleri ayırıp verirsin. 8 öğün raffy p'nin bej ve sarımtrak olanı. 4 gün raffy I.

Diğer yemleri aldığında yeniden ayarlarız.

Gittim veterinere, dedi ki boyunda anormal bir deri hücresi artışı olmuş ama içinde ne enfeksiyon ne de kist var, acı da hissetmiyor, o yüzden ciddi bir durumu yok, kabuk deri göz sağlığı çok iyi. Bi tane aminoasit sıvı verdi yeme damlat yedir bağışıklık sistemini destekler ve içinde hastalık varsa atılmasına yardımcı olur dedi. Boyun yapısal yani genetik olabilir dedi bazı insanlarda gıdık bölgesinin büyük olması gibi

Hayvan kuru alanda ya da su içinde boynunu dışarı tam uzattığında tam düz oluyorsa hekimin dediği gibi değildir.

Sonuç obezlik yağ eridiğinde düzelir.

Cvp: RE: boynunda şişlik var

cem' Alıntı:
Hayvan kuru alanda ya da su içinde boynunu dışarı tam uzattığında tam düz oluyorsa hekimin dediği gibi değildir.

Sonuç obezlik yağ eridiğinde düzelir.

ben her halükarda yemi azalttım zaten, umarım en kısa sürede düzelir :)

Bu şekil de napmaliyim

Ekli dosyalar

• IMG_20230713_151847.jpg
    IMG_20230713_151847.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 19
Hayvanın gözünü aralayın yarım saat içinde kapanmazsa ölmüştür.

Geri