Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu baloncuk neyin nesi ?

Çitlembik0216

As 5 Üye
Merhaba arkadaşlar, Çitlembik bu sabah itibariyle su yüzeyindeyken baloncuk çıkartmaya başladı bunu ardı ardına yaptı yüzerken bir kenara gidiyor su yuzeyinde bir sesle baloncuk cıkartıyor fakat bu hapsurma gibi degil yani ıslık gibi degil daha çok gevirmeyle karisik islik gibi girtlaktan cikar ya hani ses aynen öyle işte..

Akciğer enfeksiyonu dicem, dibe batıyor  hizli yuzuyor yan yuzme yok yemledim elimden kapti yine canavar gibi su derecesi 28 kuru alan 32..

Nedir bunun sebebi kendi kendine yaparmi arada boyle seyler illaki hastalik midir ? Yoksa keyiftenmi ?

Geğirme*

Arkadaşlar bu geğirmede değil ya şimdi yemi verirken iyice dikkat ettim su yuzeyindeyken nefes veriyor tabi dogal olarak baloncuk ciktigi icin o baloncugun patlama sesi cikiyor su yuzeyinde nefes verip baloncuk cikarmasi kadar dogal birsey olamaz herhalde degilmi ? Ben mi fazla evham yapiyorum acaba

İşin enteresan tarafı yemini yiyince kesti boyle yapmayi yemmi istiyor bu sekilde benden acaba ?

Hayvanın burnu tıkandığında nefes verirken bu sesi çıkarır. Islık gibidir. Yem yerkende ağzından fazla hava alırsa yutkunurken geğirmeye benzer bir ses çıkabilir. Akvaryum ile ilgili ısılar uygun dış ortam sıcaklığına dikkat et. 24 civarı olmalı. Daha soğuk ise odanın kapısı kapalı olsun. Akvaryumdaki buharlaşma odanın havasını yumuşatır.

Bir süre takip et. Devam edecek mi.

Cvp: Bu baloncuk neyin nesi ?

Tamam abi oda sıcaklığı gayet iyi problem yok burundan değil agızdan çıkartıyor baloncugu nadiren yemini yedikten sonra kesti suan yapmiyor gayet keyfi yerinde ben takip edip yeniden bildireceğim

Bugün hiçbir problem yok abi, uykusunuda iyi aldı gayet huzurlu şekilde yüzüyor. dikkat ettiğim birşey var uykusuz kaldığında daha tedirgin oluyor.

Bu hayvanlar düzgün uyumadığında hırçın olur. Çevresinde başka hayvan veya dekor bitki vs varsa saldırgan tavır izler.

Hiç sorma abi bir gece uykusuz kaldı dereceye kafa atıp duruyordu sinirden.. Neyseki son gunlerinde 6-7 gibi uyutuyorum sabah 6 da uyandiriyorum

Geri