Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu bir mantar mı yoksa ?

samet52

SKF Delisi
mantar mı yoksa kabuk değişimimi arkadaşlar inş mantar değildir , uyma gündüzleri de var ama minikliğine veriyorum iştahta sıkıntı yok ama yem beğenmedi şuan karides yiyor sadece , uyanınca zaten hep suda canlı kabukta beyazlık var

mailto:/hvt8d0.jpg
mailto:/73h55t.jpg

Cvp: Bu bir mantar mı yoksa ?

kireç olabilir

Mantara benzer birşey göremedim ben de. Kuru alanda uyurken ısıtma lambası da açık dursun.

teşekkürler arkadaşlar kireç ise nasıl çözüm bulabilirim

Bence bu ufaklığın biraz daha bakıma ihtiyacı var.Çünkü kabuğu sağlıklı görünmüyor.
Güzel bir ana yem yanında haftalık multi vitamin ve kalsiyum ile kendisini toparlar.
Kabukta kireç değilde bence biraz bakım ihtiyacı var :)

Zencefil' Alıntı:
Bence bu ufaklığın biraz daha bakıma ihtiyacı var.Çünkü kabuğu sağlıklı görünmüyor.
Güzel bir ana yem yanında haftalık multi vitamin ve kalsiyum ile kendisini toparlar.
Kabukta kireç değilde bence biraz bakım ihtiyacı var :)

elimden geleni gerçekten yapıyorum :) sera raffy p kullanıyodum yemedi gemma tutles stick vardı birtek onu aldım yemedi tetra reptomin siparişi vericem onu inş yer deep fix reptivit kullanıyorum 3 günde bir yemine çünkü sadece karides yiyor kabuğunu fırçalarken sadece su ile mi yoksa tuz vb kullanmalımıyım

Kabuğunu hafifçe akan suyun altında temizleyin.Temizlik yapacağım derken kapluşu strese sokmayın :)

Ben vitamin olarak JBL veya Sera markalarını tercih etmenizi öneririm.

Ayrıca hayvan kabuk ve kemik gelişimi için olan D vitamini sentezini yapabiliyor mu? Yani UVB lambanız var mı? Bu yok ise Devit takviyesi yapıyor musunuz? Bunlarıda göz ardı etmemek gerek.

devit 3 ü hemen tedarik edicem , kimisi haftada bir kimisi 2 haftada bir kullanın diyor nasıl kullanılıdığına emin olan konuysa link siz kendiniz biliyorsanız anlatabilirmisiniz

Bence haftada bir yapmakta sakınca yok. Siz bir süre haftada bir yapıp kabuk daha iyi duruma gelince iki haftada bire geçersiniz.

samet52' Alıntı:
KAPLUMBAĞANIN VİTAMİNLERİNİ HİÇ EKSİLTME. KABUK BAKIMINI DÜZENLİ YAP. CAMDAN BİR AKVARYUM+ISITICI vb. GEREKLİ ŞEYLERİ AL VE BU KONUDA UZMANLAŞMIŞ BİRİSİNE DANIŞ...

mailto:/hvt8d0.jpg
mailto:/73h55t.jpg

:'( KAPLUMBİŞLERİMİN KABUĞUNDA BEYAZ LEKELENMELER, RENK AÇILMASI
KABUK ALTINDA ARALIKLARDA KIZARMALAR, BEYAZLANMA VE SİYAHLANMALAR VAR NOLUR BANA YARDIM EDİN :59:

Bu durumda veterinere götürmenizi öneririm.

Geri