Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu bitki nasıl ?

samet52

SKF Delisi
elodea diye canlı bir bitki gördüm sizce nasıl 10-15 tane alıp fon önünü bunlarla kaplasammı acaba ?

mailto:/evcil-hayvan-petshop/akvaryum-bitkisi-elodea-0-6-lira-74959060

ayrıca akvaryum için bitki ve aksesuar önerileriniz varsa alabilirim çünkü yeşilliği biraz artırmak istiyorum

mailto:/293hkdj.jpg

Cvp: Bu bitki nasıl ?

Kum bu bitki için uygun olmayabilir ve yetişemeyebilir. Ayrıca kaplumbağa ya bunları sürekli sökecek yada koparacaktır. Bence canlı bitkiden uzak durmalı.
Ben bu markanın ipek yapraklı bitkilerini öneririm. Akvaryum yüksekliğine ve ölçülerine göre uygun olan tercih edebilir.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=284&urn=9606
mailto:/urun_detay.aspx?kat=284&urn=9597

Görüntü için içeri ufak bir mango kökü ve doğal taş konulabilir. Bence arka fon görüntü kirliliği yapmış. Duvar mavi olduğu için fon çıkarılabilir yada düz renk yapılabilir. Böylece içerideki dekorasyonda ortaya çıkar ve boğulmaz.

soldaki bitkinin yanında var aslında bir mango kökü fakat ayırt edemediniz galiba fonun arkası okyanus mavisi bir de onu denerim hangisi güzelse o kalır :) önerileriniz için teşekkürler

Eledoa köksüz bir bitkidir yani kuma gömülmez.Ayrıca kumsuz bir akvaryumda da yeterli ışık ve besin olduğu takdirde büyütülebilir.
Bu bitkinin kuma değen veya gömülen kısmı çürür.
Vantuzlarla tabana veya camlara sabitlenerek kullanılabilir.
Kesinlikle ve kesinlikle kaplumbağa akvaryumu için uygun bir bitki değildir.

evet balık için çok güzel olabilecek bir bitki. zamanında ne aramıştım bu bitkiyi, internette yok o zamanlar. neyse samet o öndeki ufak dörtlüyü en öne veya ön köşelere yay, sonra kökü alıp ortaya getir derinlik artsın. arkadaki resimle bütünleşmiş zor farkediliyor. bu alttakilerde benim favorim, hatta bordo veya yeşil harici bir renk emrenin gösterdiği gibi görselliği zengin gösterir ve akvaryumu boğmaz.

mailto:/urun_detay.aspx?kat=284&urn=5940
mailto:/urun_detay.aspx?kat=284&urn=13987

önerdiğin bitkiler gerçekten hoşuma gitti cem almayı düşünüyorum hemen bir kaç tane daha bakıyorum şuan yalnız kökü ortaya getir derken akvaryumdaki plastiği mi kastediyorsun yoksa elodea yı mı çünkü elodea hem siliskum için ideal değil hemde kaplumbağa için uygun değil diyenler de var

diğer konudan anladığım üzere akvaryumdaki plastikten bahsediyorsun sanırım önerilerini yarın bakıcam teşekkürler :)

arkadaki kahverengi mango kökü değil mi kök var diye yazmışsın, o neyse onu diyorum öndeki dörtlü bitkinin hizasına doğru aynı eğimle yaklaştır.

mangonun ufak boyundan almıştım 22 cm idi şekilli olsun diye belirttim adamlara, gönderdiler fazla pahalıda değil 6,50 tl birşeydi galiba juenden alacaksan malzemeleri bunu da al en azından şimdi olmasa bile sonradan koyarsın elinde bulunsun. hayvanlar büyüyünce sırtını sürüp bir kaşınması var ki, sırf onu izlemek bile yetiyor. fakat sarı renk vermesi büyük akvaryumda su değişimi açısından sıkıntı olabilir. veya alanın geniş, aksesuarlara da bakabilirsin. benim hazine sandığı tutan dalgıç hoşuma gitti hava geldikçe sandığı açıp kapıyor. ama hava düzeneğim olmadığı için alamadım. sende var galiba.

Sararma hızı kök boyutları ve akvaryum boyutları ile ilişlişi bir konu. Yani akvaryum büyük ise sararma süresi uzar. Kök daha küçükse süre gene uzar.

Cem, bence sandığı almaman iyi olmuş. Yapay ürünler doğallığı bitiriyor.

cem' Alıntı:
arkadaki kahverengi mango kökü değil mi kök var diye yazmışsın, o neyse onu diyorum öndeki dörtlü bitkinin hizasına doğru aynı eğimle yaklaştır.

mangonun ufak boyundan almıştım 22 cm idi şekilli olsun diye belirttim adamlara, gönderdiler fazla pahalıda değil 6,50 tl birşeydi galiba juenden alacaksan malzemeleri bunu da al en azından şimdi olmasa bile sonradan koyarsın elinde bulunsun. hayvanlar büyüyünce sırtını sürüp bir kaşınması var ki, sırf onu izlemek bile yetiyor. fakat sarı renk vermesi büyük akvaryumda su değişimi açısından sıkıntı olabilir. veya alanın geniş, aksesuarlara da bakabilirsin. benim hazine sandığı tutan dalgıç hoşuma gitti hava geldikçe sandığı açıp kapıyor. ama hava düzeneğim olmadığı için alamadım. sende var galiba.

kök deyince aklım bir kökten çıkan plastik dallara geçmiş bir tane büyük mango kökü daha almayo düşünüyorum fazla sararırsa küçüğünü çıkarırım hali hazırda hava düzeneğim var ama kullanmıyorum emre beyin de dediği gibi yapay geliyor bana da ama belki orijinal bir ürün görürüm diye de hazırca duruyor

Bitkinin yada kökün arkasından belli zamanlarda hava verilebilir. Ben hava motoru kullanıyorum. Azda olsa bir kaç konuda faydası var bence.

Geri