Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu ısıtıcı ampul yerine geçermi

efeberkrs08

Yeni Üye
Babama ecolite halosoft ampülü al dedim göstermiş resmini adam ondan yok demiş sonra bunu vermiş acaba bu ısıtıcı ampul yerine geçermi

Ekli dosyalar

• IMG_0110.JPG
    IMG_0110.JPG
    935.6 KB · Görüntüleme: 202
Cvp: Bu ısıtıcı ampul yerine geçermi

geçmez led ve tasarruflu ampüller ısı vermez, halojen veya bir eskisi flamenli olanlardan almalısın

Aynen. Isı veren lazım. Eski armut tip ampul baksın. Lamba gücüne göre 40 W yada 60 W. Soft tercih sebebi.

Arkadaşlar bu gibi şeyleri internetten sipariş etmeyi öğrenin artık, zor değil aynı gün kargo yapılsa ertesi gün elinizde olacak. Çok daha uygun fiyata geliyor ve çok çeşit var.

Normal ampüller aldığı enerjinin %70 ini ışık %30 unu ısıya çevirir. LED teknolojinin en büyük özelliği ve bulanların nobel ödülü almasının sebebi aldığı enerjinin %90-95 arası ışığa %5-10 arası ısıya çevirir bu sayede az enerji ile diğerlerini kıyasla daha fazla ışık üretmiş olur. Yani kaplumbağalarda işe yaramaz. 40W luk gece lambası deyin basitçe çok ucuz oluyorlar zaten.

yeni başlık açmadım
normalde [font=AvenirNextLTPro, Helvetica, sans-serif]Ecolite Halosoft Enerji Tasarruflu Akkor Halojen Ampul 52W Soft kullanıyorum fakat internette hiç biyerde stoklarda gözükmüyor..bunun yerine ne almamı önerirsiniz?[/font]

[font=AvenirNextLTPro, Helvetica, sans-serif]tşkler[/font]

Civarda tekzen varsa wiselite halogen energysaver yada normal eski armut ampullerin soft olanından elektrik malzemesi satanlarda bulabilirsin. Birkaç tane yedek al.

Geri