Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu Kızarıklıklar Nedir ?

Cırcır böceği asırı protein iceriyor . Ben arada kurutulmuş karides veriyorum :)

Cvp: Bu Kızarıklıklar Nedir ?

scorpion_enis' Alıntı:
scorpion_enis' Alıntı:
normal yemi azaltıp yeşilik olarak ne vermemi önerirsiniz? birde kum ve bitki olayını bilerek yapmadım çok pislik utuyor diye. bu halde bile haftada 1 kova dip çekimi yapıp yeni su koyuyorum 1 kova. pembelige gelince aslında bir pembelik yok ama arka duvar rengi sarı gibi ondan oyle görünüyo olabilir fotoda. birde akvaryum gündüz tam güneş alıyor bi açıdan. belki ondandır. sıyrık garibim kovada duruyor cok canım sıkıldı valla :(
-------------------------------------
sıyrıgı tekrar koydum akvaryuma ama pırtık görürgörmez hemen ön ayaklarını ve kafasını içine çekerek arka ayaklarıyla geriye ileri dogru yaklaştı hayvaya ısırdıgındada boyle saldırmıstı bende geri aldım sıyrıgı akvaryumdan. ve üzülerek bir komsuma vericem en azından gidip görürüm arada. :S pırtıgıda saglam bir diyete sokucam. bu arada sizlerde tropical veya başka markanın kurutulmuş cırcır böcegi-balık-karides-unkurdu gibi yemleri veriyormusunuz. ana yem olarakta sera reptil carnivor kullanıyorum. başka yem yemiyor. bunları seviyor ikiside. bu yem tercihleri dogrumudur?

Öncelikle vereceğiniz kaplumbağa içinde gerekli ekipmanlar konusunda değerlendirme yapmayı unutmayın derim.

Yem konusunda diyet yapmaları gerekiyor. Sera vital bitkisel yemi alıp alışmaları gerekir. Arada kıvırcık ve soyulmuş salatalığın sulu olmayan kısmından verilebilir. Sera carnivor ana yem olarak iyidir. Ben balık, karides ve gammarus veriyorum. Ama bunları yaşa göre dengeli vermelisiniz. Birde sera mineral yem alsanız iyi olur.
Hayvanlara gönde tek öğün yem verin. Haftada bir gün aç kalmalı. Bunlar normal durumlar için geçerli. Kafa hacmini kesinlikle geçmesin, hatta bir süre haftada bir iki gün kafa hacminden az verin. Bu biraz diyet için yeterli olur. Ayrıca haftada bir gün bu karides türevlerinden verin, bir gün mineral verin, iki gün carnivor verin, iki gün vital verin. Arada öğün dışında aşırıya kaçmadan yukarıda bahsettiğim taze yeşilliklerden verin.

Cvp: Bu Kızarıklıklar Nedir ?

zaten akvaryumlarını ben kurdum fazla büyük değil ama ısıtıcısı kuru alanı ve yeterli derinlikte suyu var sık sıkta kontrol edicem yemlerini ve vitamininide verdim. verirkende elim hep geri geri gitti açıkçası ama 2. bir akvaryumu kurmayada ona bakmayada malesef gücüm yok maddi manevi olarak yani. beraber yaşasalardı süper olurdu cidden :(

Geri