Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu kum uygun mu sizce?

gizemli_kiz19

As 4 Üye
Ben dün akvaryumcudan silis kum diye siyah renkli bi kum aldım.Sanırım kendisi silis kum değil.Ayrıca taneleri de iri.
mailto:/194hz.jpg
mailto:/i1bklt.jpg

Cvp: Bu kum uygun mu sizce?

Aldığın kum siyah kuvars kum :D
Ben hagen siyah kum kullanıyorum.Buna benziyor aynı.
Süper bir görselliğe sahip oluyor siyah kum.Ben beğeniyorum :D
Yalnız ben akvaryuma ilk koyduğumda Pakize sürekli yemişti bu kumu.Benim aldığım kum yüksek demir içerdiği için korkmuştum.Ama alışınca yem yedikten sonra bir kaç tane yemek dışında ağzına almıyor :D

Eleyip, güzelce yıkadıktan sonra tabi ki kullanabilirsin :)

Valla dünden beri 10 kere falan su değiştirdim artık berrak akıyor yıkama suyu. Ayrıca bizim kızlara aldığım arkadaş çizgili dere kaplumbağasıymış :) biraz önce aldım.Bir şey olur mu ki benimkilerle aynı boyda hemen hemen

Benim bildiğim kadar bizim kırmızı yanaklar çizgiliye pek rahat vermeyebilir.
Bizimkiler daha vahşi :D
Çizgililer bana daha mahsum gibi geliyor :)
Ama birlikte bakan çok kişi var.Eğer çizgili erkekse değişik durumlar ortaya çıkabilir :D:D

yok bizim kızlar gibi kısa tırnak uzun kuyruk klaoka dipte.Gofret gidip burnunu sürttü falan ama cicoş canavar görmüş gibi çırpınıyor.o yüzden koyduğum gibi çıkardım :) çizgili de sudan korkuyor :D

3 dişi kaplumbağa için kocaman bir akvaryum lazım galiba hepsinin 30 cm kabuk boyuna yaklaşacağı düşünülürse :D
Yeni kumunuz ve 3 dişinizi de görmek isterim :)

o boyuta gelene kadar 150 lt akvaryumum yeter gibi :) ama bu yaz çalışıp daha büyük bir akvaryum peşine çıkacak gibiyim.Burada her şey pahalı o yüzden dışarıdan alıyorum çoğu şeyi.mesela dış filtreyi denizliden aldım. Lifetech 835.Aldığım akvaryumcu içine büyük boy vatoz at dedi :) onu da atarsam bunlar napar :)

1-2 saat içinde 3ünün de resimlerini eklerim.

Kum için ben bir çılgınlık yapıp küçük akvaryuma minare salyangozu atmayı düşünüyorum.
Vatozlara kıyamıyorum.Minareleri bir çok akvaryumcu bedava veriyor.Bir kaç gün için de alıp deneyeceğim :D
Fotoğrafları bekliyorum.

Denizliden gelecek balık ve gördüğüm kadarıyla17-18 cm.sanırım o bizimkileri yer :) kaçar gibime geliyor.yoksa bu yosun ve büyük yem parçalarından kurtulamayacağım.Dur ben de deneyim :) geçen çilekten çıkan bir salyangozu anında mideye indirseler de deneyelim :)

Bu kum güzelse bende kulana bilirim yeni akvaryuma tam adı neydi acaba kumun biraz kafam karıştı. :D

Yarın akvaryum almaya gidecemde dipe taş deyil kum koymayı düşünüyorum çünkü dışkılarını yiyiyolar arada.

Benimkilerde aynı şekilde dışkılarını yiyorlar.yemin bölünmüş hali gibi çıkıyor.Yediklerinde "aferin kızlarıma temizlikte yardımcı oluyorlarmış annelerine diyorum" :) ve doğru dip çekim aletini kapıyorum :)

Bu kumu sevecek gibiyim.bugün yerleştireyim diyorum.

Geri