Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu kum uygun mu?

hummathijran

Yeni Üye
Merhaba değerli dostlar,
1000047027.jpg

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Sizce, resmini eklediğim kumu akvaryumda kullanabilir miyim? Herhangi bir zararı olur mu?

Genelde dere ve silis kumu tavsiye edildiğini gördüm. Maalesef, bu kumları temin edemiyorum.

Azerbaycanda yaşıyorum, burada kaplumbağalarla ilgili bir şeyler bulmak çok zor.

Şimdiden teşekkür ederim
1000047028.jpg

Hayvan res ise (singapur kaplumbağası yada kırmızı yanaklı) o kum kalın gelir. Resler kumu yiyor. Ölçü 0.5-1 mm aralığında çapa sahip sarı silis kum olacak. Bu olmaz.

Silis bulamıyorsanız quartz kum hariç diğer kumlarda bu ölçülere bakıp resmini çekip atın bakayım.

Hayvan res ise (singapur kaplumbağası yada kırmızı yanaklı) o kum kalın gelir. Resler kumu yiyor. Ölçü 0.5-1 mm aralığında çapa sahip sarı silis kum olacak. Bu olmaz.

Silis bulamıyorsanız quartz kum hariç diğer kumlarda bu ölçülere bakıp resmini çekip atın bakayım.
Kaplumğalar çizgili dere ve benekli. Nereye baksam burada kuvars kum satılıyor onlarda nereden geldiği belli değil.Petshoplarda kime sorsan, neye elini uzatsan iyidir, güzel olur ve al derler))

O zaman 1-3 mm çapında dere kumu alın. Çizgililer kendilerini kuma gömer. Yemezler.

Quartz kum keskin ve sivri kenarlıdır olmaz.

Türkiyeden gönderi oluyor ise dere kumu satılıyor.

Trendyoldan bakıyorum çok çeşit var amma kargo çok pahaya geliyor malesef.Yine de bir yolun bulurum.

bi de bunu buldum. hangisini tercih edersiniz?

ürünün açıklaması bu şekilde:
Vitasand Pro-80 Dere Kumu 8,5 Kg Vitasand Pro-80 Dere Kumu 8,5 Kg
Ekran şəkli 2024-07-24 165946.png

Tamam. 1-2 mm olan olur.

1-3 mm arası olacak zaten.

Vitasand marka sterilize edilmiş olarak gelir. Sadece tozu yıkanır.

Son düzenleme:
Geri