Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

buda benim teraryumum :D

rıfkı35

Bronz 2 Üye
mailto:/my.php?image=resim008y.jpg
mailto:/my.php?image=resim005bzj.jpg
içinde bir çöpçü 3 dişi betta var iki de bebek kapluşum var onlar benim canım birinin adı kaşar birinin adı da mercan
lambayı soracak olursanız çok rahatım onun için önceden söyleyim dedim bir ev mobilyası marketinden 8 tl ye almıştım ısıtıcı spot
kayayıda okulda kazı yaparlarken buldum güzelce dezenfekte ettim ve kuru alan :D
:)
bakalım siz beğenicekmisiniz
not : fotolar çıkmadı o yüzden link yapıştırmak zorunda kaldım

Edit tubidik: Türkçe'mize dikkat edelim

RE: buda bnm teraryumum :D

Güzelmiş. :) Ama isim hatası var kanımca... Teraryum kara kapluşları için... Akvaryum balıklar için... Bizim büdüklerinkine paladaryum deniyor...
Teraryum: Kuru
Akvaryum: Sulu
Paladaryum: Su ve karanın birleştiği bakım alanı...

Arada kavram kargaşası oluyor tabiii... Ben de o kadar alışmışım ki o camlara, benim Cahide Bübü'nünküne sürekli akaryum diyorum...

:D Yok yok bu yanlış değil, filtreye kısaca motor dyenler de var tabi... :D Güldürdünüz beni, Allah da sizi güldürsün...

balıklar ve kalumbağalar kısa zamanda sorun oluşturmaya başlayacaktır.. imkanınız varsa mutlaka ayırın yoksa balıklarınızı kaybetme riskiniz oldukça yüksek.. bunun dışında güzel bir bakım ortamınız var.. balıklarınızı da ayırırsanız tam olcak :)

imkanım olsa ayıracağım da gerçi daha bebekler ondan birlikte tutuyorum birazcık büyüsünler ayırıcağım zaten fazla değiller :D
bir de bu bebişler motor şelale ya yüzlerini suya karşı çıkarıp köpüklerinle oynuyorlar :D

Geri