Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bugün ne ögrendim?

LEGENDGRL90

Gümüş 2 Üye
Katılım
3 Ara 2008
Mesajlar
195
evet herkes buraya günlük kendine kazandırdıgı seyleri yazsın;mesela bugün ben sunu ögrendimki saglıksız hayat cok acınası geçiyor..

Halimize ne kadar şükretsek az!...
 
"Kimseye değer verme "
ve
"Yalan Söyle"
Çok daha değerli olursunuz ;) Nedense ben ne zaman değer versem ve doğru söylesem suçlu ben olurum.
 
ecemcim sevdiğin insanlara değer ver ama seviyeyi aşma cünkü sevgide seviye aşılınca cok kötü oluyor bunu unutma:)....dogru yanlış meselesine gelince her dogru heryerde söylenmez unutma;)
 
Seviye mi?Bu işler göz kararı , yürek kararı oluyor...Kime ne kadar değer verilmesi gerektiğini anlamak zor.

Sen doğru yoldan şaşma , elbet bir gün yaptığının karşılığını alacaksın.

Klişe bir örnek olacak ama..."Herkes köprüden atlarsa sen de mi atlayacaksın?"Bırak herkes gitsin...Tek sen kal ama doğruyu yapmış ol.Bak bu aklıma bir konuyu getirdi , hemen gidip açayım.

Açıkçası ben de "her zaman her yerde doğruyu ve gerçeği" söylemekten bazen dışlandım , bazen kızıldım ama hiç yılmadım.İnsanların seni yoğurmasına ve değiştirmesine izin verme.Eğer gerçekten doğru olan senin bildiğinse yılmadan ve yorulmadan tüm kuvvetlere karşı dur.Azmin kuvvetiyle açılmayacak kapı yoktur.Doğru yoldan şaşmazsan insanlara bir şeyler öğretebilirsin...Toplumu sen yaratabilir veya değiştirebilirsin.

Atatürk de devrimlerini yapmadan önce ne kadar çok şey yaşamış...Vatan haini denmiş ve hapse atılmış ama hiç yılmamış.Toplumun kendini yönlendirmesine ve değiştirmesine izin vermemiş , toplumu doğruya yönlendirmiş...Toplumu değiştirmiş.
 
bugün ögrendimki cok okumak deil cok gezmek akılda kalıyormuş ....
 
Geri
Üst