Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

bunlarda benim kapluşlarım:)

tatli_belam

Yeni Üye
[attachment=25][attachment=26]Bunlarda benim kapluşlarım... ikisine de çok seviyorum ama aynı yerde 5 dk kadn fazla tutamıyorum Büyük onu itmeye başlıyo bende onları ayrı yerlerde bakıyorum Şimdilik akvaryum almadım daha ama bu pazar almayı düşünüyorum ...Bir şekilede üşümemelerini sağlıyorum kış uykusuna yatmamaları için.....

o kırmızı ufak taşları dışarı çıkarsan iyi olur.Büyük yiyebilir taşları.ayrı tutmanda iyi olmuş

akşam çıkardım taşları arkadaşlar o taşlar küçüğün yanında resim için yan yana koymuştum
akvaryumumun siparişini verdim yarın geliyooo
akvaryumsuz zor ya üşüyo canlarım benim
yaaa ama hala isim bulamadım ben onları ne olsa rafeel ve mişel nasıl:))

Yağmur ve Deniz olabilir =) ama tabi isterseniz ben sadece fikrimi söyledim...

eger cesitli mitolojilerden tanrı/tanrıca/peri vb isimlerini vermek isterseniz yardımcı olabilirim : )

Yeni resimleri var mı?

Bu resimlerde pek net göremedim.

Bu yaramazlar ile size mutlu uzun sağlıklı bir ömür diliyorum...

arkadaşlar yeni resimleri var akvaryumla beraber
ama daha pc ye atmadım artık ikisi aynı yerde duruyorlar
hatta ufaklık büyüğün kabuğunun üzerine çıkıyo devemlı mutlu mesut yaşıyorlar

''tatlı belam''adlı üye bnm büüyük kaplumbağam da böyle ve yanında böyle 2 adet küçük kaplusum var ilkin büyüğü birini kovaladı ama şimdi ii geçiniolar.

ama şimdi böcüğümün bacağını ısırdı ama onu ayrı yere koydum sende öle yap istersen büyük kaplumbağanda küçük kaplumbağana rahatsız edebilir...

En barışçıl hayvanlar bile yer darlığında strese girip birbirlerine saldırabilirler.

Ufak tefek ısırıklar, itişmeler sorun değil. Boyları arasındaki fark benim büyükler ve küçükler arasındaki farktan çok çok az. Ama yerleri yüzmelerine imkan tanıyor.

Ayırmak yerine onlara geniş ve rahat bir yer sunun.

Geri