Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Burundan Su Fışkırtma ?

Kaplumanyak

Altın 1 Üye
Arkadaşlar biraz önce kaplumbağamı beslerken gördüm.Burnundan su fışkırttı.Ama normal bir su çıkması gibi değildi... Resmen su tabancası gibiydi:) hatta akvaryumun camını ıslattı.Acaba burnuna anlık olarak su kaçmış olabilir mi? yoksa ciddi bişey varmıdır? Hiçbir hastalık belirtisi göstermiyor...

Hiç burnundan su tabancası gibi su fışkırtan kapluş görmedim bence veterinere götürün çünkü pek olağan gözükmüyor:)

Belirti yoksa burnuna ya su kaçmıştır,ya da bir hastalıgın başlangıcıdır.

Bende Burnuna su kaçmıştır dye düşündüm.Gözlemleyeceğim.Birdaha olursa veterinerimle görüşücem...

Benim yaramazlar da yem verdiğim zaman heyecandan suya batıp çıkıyorlar. Böyle hareketlendiklerinde nadiren olmakla beraber su fışkırtabiliyorlar. Gerçi dediğin kadar sert olmuyor fışkıran su, bir-iki damla belki.. Ben ağız yada burunlarına su kaçtığı için olduğunu düşünüyorum.. Umarım haklıyımdır.

Geri