Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Büyük erkek kaplumbağa arıyorum

terlikk

Bronz 3 Üye
Adınız Soyadınız: Buğra
Oturduğunuz il-ilçe:Ankara-Çankaya
Kapluşun Cinsiyeti: Erkek
Kapluşun Yaşı:10
Kapluşun boyu: 15-20
Kaç tane kapluş:1

10 senedir dişi kaplumabağa besliyorum, yeterli büyüklükte erkek kaplumbağa arıyorum. Besleyip de bakamayan varsa beklerim.

arkadaşım bende var tam yasını bilmiorm buyuk ihtimalle 10 vardır ama ciftler. fazla buyudukleri içinde artık bakımı zor oluyor alırsan ikisinide verebilirim

İkisini birden alırsam benim akvaryuma 3 tane büyük kaplumbağa sığmaz. Ayırmayı düşünürsen erkeği alabilirim ama.

Bir petshoptan 5 6 yaşlarında erkek kağlumbağa aldım. Bizimkilerin geçinemeyeceklerini düşündüğümden akvaryumun ortasına da delikli bir cam kestirmiştim tahminim doğru çıktı camın arkasından ve camın ortasındaki delikten benim dişi diğerini ısırmaya çalışıyo. Bir hafta arada cam ile alıştırmaya çalışacağım umarım başarılı olurum.

Umarım başarılı olursun uzun bir süreç seni bekliyor :) Alıştırma işlemini ben başaramamıştım :s

Alışamayabilirler.Ama siz yinede şansınızı deneyin.

Geri