Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Büyüme ve su değişimi

Guyuh

Bronz 2 Üye
benim bir akvaryumum var 50x30x30 bu akvaryumda bir kaplumbağa bakıyorum 5 cmlik yani daha ebat olarak küçük ama 3 yaşında neden sizce bu kadar küçük kaldı yavru boyutunda halen çok az büyüdü neden sizce? ikinci sorum bu akvaryum suyla beraber çok ağır oluyor yani suyunu değiştirmemde çok zor oluyor kaç haftada bir suyunu değiştiriyim bu akvaryumun?uzun oldu biliyorum pardon :)

Cvp: kaç günde bir?

filitreniz varsa 1 ayda falan değiştirirsiniz ıstıcı uvb lamba güneşleme için falan hepsi varsa yani kısacası sağlamamasısanız zor büyür yani

Cvp: Büyüme ve su değişimi

bende 2 haftada bir suyun %30 ' unu değiştiriorm.

ben iki haftada bir suyu tamamiyle değiştiriyodum o zaman bende sizin gibi yapıyım :D

Anladım kadarıyla akvaryumu komple suyu değiştirceğiniz yere taşıyıp değiştiriyorsunuz galiba? Yanlış yapıyorsunuz. Dip sifonu edinin bir tane. Dip çekimiyle hem pislikleri alırken hemde suyu başka bir kovaya boşaltın. Sonra azalttığınız kadar su ekleyin akvaryuma. Akvaryum temizliği bu kadar...

Ayrıca 45 litre akvaryum.. 3 yaşında 5 cm olmasıda tuhaf.. Hiç gelişmemiş..

bende onu anlamıyorum neden hiç gelişmedi dar biraz akvaryum ondan mı acaba :(

İlk günden itibaren akvaryumdamı baktınız? 1 yaşına kadar kaliteli yemler -protein agırlıklı- beslediniz mi?

kalsiyum ve d vitamini takviyesi yaptınız mı? Vs vs..

Isıtıcı, su derinliği, kuru alan, doğru beslenme, düzenli bakım gibi koşullardan bazıları eksik kalmış ki zavallı kapluş büyüyememiş.

Bakım şartlarınız hakkında net bilgiler verirseniz ona göre yorumlar gelecektir.

Neyle beslediniz?
Akvaryumunda neler vardı?

ne yazıkki eski,den biligisiz olduğum için ilk yıl plastik kapta filtresiz ışıksız kötü bakmışım şimdi öğrendim tabi büyüyemedi oy üzden demek

Geri