Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

büyümüyor ve kabugu kırık

peki havuc ve elmayı suya mı koymam herek havuc kıydum suya bakmadı bile
Hayvan ufak ondan sevmiyor olabilir ayrica daha once yemedigi seyleri yedirmek için hayvanın guvenini kazanmak lazım.

Hayvani tanıyıp huyunu öğrenin ve ona gore davranın.

Şuan hayvana sebze meyve yedirme cabasina girmeyin hayvan zaten küçük.
Hayvanin gozundeki problemle ilgilenenin. Halsizlik var mi hayvanda?

Hayvan ufak ondan sevmiyor olabilir ayrica daha once yemedigi seyleri yedirmek için hayvanın guvenini kazanmak lazım.

Hayvani tanıyıp huyunu öğrenin ve ona gore davranın.

Şuan hayvana sebze meyve yedirme cabasina girmeyin hayvan zaten küçük.
Hayvanin gozundeki problemle ilgilenenin. Halsizlik var mi hayvanda?
gözündeki problem 5 aydır var 2-3 aydır damla kullanıyorum zaten geldiğinden beri diğerine göre daha sakin durgun gözü arada geçip yine oluyor ve neredeyse 5 aydır hic büyümedi

gözündeki problem 5 aydır var 2-3 aydır damla kullanıyorum zaten geldiğinden beri diğerine göre daha sakin durgun gözü arada geçip yine oluyor ve neredeyse 5 aydır hic büyümedi
Belki birşeyi yanlış yapıyorsunuz. Hayvanın gözüne damla damlattıktan sonra kuru yerde bekletiyor musunuz 15dk kadar. yuva boyutu yeterli değil mi hayvan bol bol yüzüyor?

Belki birşeyi yanlış yapıyorsunuz. Hayvanın gözüne damla damlattıktan sonra kuru yerde bekletiyor musunuz 15dk kadar. yuva boyutu yeterli değil mi hayvan bol bol yüzüyor?
yuvayı buraya daha önce atıp onay almıştım damlattıktan sonra en az 20dk kuru ama esinti almayan bi yerde bekletiyorum

Hayvana biraz zaman verin bu belki genetiktir.

Hayvan erkek miydi?

Beslenme hakkında fazla aşırıya kaçmadan et ile besleyebilirsiniz. Hayvan agresif ise bu normal bir durum. Sirf bu yüzden beslenmeden kısmanız doğru değil. Hayvanları uygun şekilde besleyin. Sorun olursa yuvaları ayırın.

Hayvan erkek miydi?

Beslenme hakkında fazla aşırıya kaçmadan et ile besleyebilirsiniz. Hayvan agresif ise bu normal bir durum. Sirf bu yüzden beslenmeden kısmanız doğru değil. Hayvanları uygun şekilde besleyin. Sorun olursa yuvaları ayırın.

Hayvan erkek miydi?

hayvanı beslenmeden kısmıyorum benim 2 kaplumbağam var biri 7cm onu yavas yavas yem dısı beslenmeye geçirmek istiyorum en azından aralarda sebze olabilir.. diger hayvanımda 5cm ikisininde cinsiyetini bilmiyorum bu 5cm olan hayvanımında geldiğinden beri göz ve halsizlik sorunu var ikisinede ayrı ayrı çare arıyorum aslında 5cm olanın sorunu nedir ? gözüne aylardır damla kullanıyorum ortamda uygun ama geçmiyo arada düzeliyo yine oluyo diger hayvanımda gerçekten cok hareketli yemegini bol bol yiyor ve cok hızlı büyüyor ona sadece yeni yemek düzeni kazandırmaya calısıyorum

Merhaba, siz görmüyor olabilirsiniz ama muhtemelen büyük olan kapluş küçüğü ısırıyor bu kabuktaki gözdeki yaralar ondan olabilir. Sürekli stres altında oldugu için büyümüyor olabilir. Bu benim düşüncem bence bi süre onları ayırın ve öyle takip edin

hayvanı beslenmeden kısmıyorum benim 2 kaplumbağam var biri 7cm onu yavas yavas yem dısı beslenmeye geçirmek istiyorum en azından aralarda sebze olabilir.. diger hayvanımda 5cm ikisininde cinsiyetini bilmiyorum bu 5cm olan hayvanımında geldiğinden beri göz ve halsizlik sorunu var

Merhaba, siz görmüyor olabilirsiniz ama muhtemelen büyük olan kapluş küçüğü ısırıyor bu kabuktaki gözdeki yaralar ondan olabilir. Sürekli stres altında oldugu için büyümüyor olabilir. Bu benim düşüncem bence bi süre onları ayırın ve öyle takip edin
bende öyle düşündüm o yüzden ne zaman yemlemek icin alsam her yerine bakıyorum cizik bile yok bitek gözü sisiyor diger kaplumbağamlada iyi anlaşıyolar normalde

Bu hayvanlar asosyal ve bölgeselcidir. Bu içgüdüler tetiklendiğinde karşısındakini bertaraf etmeye çalışır. Özellikle karşısındakinin zayıf noktasını yakalarsa. Hastalıkta bunlardan biridir ve bu fırsatı kaçırmazlar. Bu dönem daha fazla üstlerine giderler.

Göz enfeksiyonu tamamen düzelene kadar devam edin. Damlatma sonrası 25-30 dakika kuru yerde bekletin.

Vitamin damla alın. Bir hafta boyunca her gün 1 damla ağzına damlatın. Vitamin ve mineral eksiklikleri tamamlansın. Suyu sürekli temiz tutun. İçindeki şeyleri özellikle filtreyi iyi yıkayın.

Haftada bir 1 damla metilen mavisi damlatın. Çok koyu renk olursa biraz su alıp temiz su ile inceltin.

Bu hayvanlar asosyal ve bölgeselcidir. Bu içgüdüler tetiklendiğinde karşısındakini bertaraf etmeye çalışır. Özellikle karşısındakinin zayıf noktasını yakalarsa. Hastalıkta bunlardan biridir ve bu fırsatı kaçırmazlar. Bu dönem daha fazla üstlerine giderler.

Göz enfeksiyonu tamamen düzelene kadar devam edin. Damlatma sonrası 25-30 dakika kuru yerde bekletin.

Vitamin damla alın. Bir hafta boyunca her gün 1 damla ağzına damlatın. Vitamin ve mineral eksiklikleri tamamlansın. Suyu sürekli temiz tutun. İçindeki şeyleri özellikle filtreyi iyi yıkayın.

Haftada bir 1 damla metilen mavisi damlatın. Çok koyu renk olursa biraz su alıp temiz su ile inceltin.
vitamin olarak ne almalıyım ve metilen mavisini akvaryuma mı yoksa hayvanı ayırıp ayrı kaptaki suya mı damlatayım

En iyi vitamin sera reptilin ama çok pahalı. Deep fix reptivit vitamin damla alın.

Metilen mavisi akvaryum için bu olası bütün bakterileri öldürür enfeksiyonun önüne geçer.

Geri