Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Buyurun bir kuru alan projesi de benden

UtkuKurt

Gümüş 4 Üye
Evet arkadaşlar garip bir anda geldi bu fikir ama kısaca anlatayım olayı.

Geçen gün spordan geldikten sonra duş alıyorken farkettim. Gördüğüm şeyin Turtle Bank'tan hiç bir farkı yoktu. Fotoğraflarını görünce sizde aynı karara varıcaksınız.

Kullanmayı çok isterdim fakat akvaryumun kendisinde kuru alan olduğu için kullanamayacağım. Biraz da ben doğallıktan yanayım.

Anlattığım malzeme banyolarda kullanılan üzerine şampuan , sabun vb. şeyler konulan bir köşelik diyeyim.

mailto:/s/4/wt3b.jpg

Bunları bir milyoncu diye tabir ettiğimiz alet edevat satan yerlerden temin edebileceğiniz tahmin ediyorum. :)

Umarım kuru alanını yenileyecek yada ilk defa kuru alan yapacak olan kişilere yardımım dokunur. :)

Cvp: Buyurun bir kuru alan projesi de benden

bence cok pratik eminim yararlı bir paylaşım

Güzel,yaratıcı bir fikir ama kaplumbagalar oraya çıkabilir mi? Denemek lazım :)
Paylaşım için tesekkürler

Çıkabilmeleri için her zaman ki gibi bir destek yapılabilir. :)

Bence çıkabilir.Onlar iyibir tırmanıcı halı kaydırmaz koyarsak kenarlara cıkacağından eminim.

Evet çok pratik olmuş gerçekten ama zorlanacaklarını dusunuyorum hele ki kucuk kaplumbagalar için yorucu olabilir.

ufak bir rampa ile bence çok şık bir kuru alan olacaktır içine kum koyulabilir üsrine küçük taş felan koyup süslersek yapaylığı da ortadan kalkar bence

Bencede çok mantıklı .

Arkadaşlar kendi kuru alanım camdan ama ona bir türlü rampa yapamıyorum. Sizler ne önerirsiniz ?

Rampa için cam kestirebilirsin ben de oyle yapıyorum.Akvaryum silikonu ile birleştirirsen olacaktir.

camcılarda felan uğraşmak istemiyorsanız evde bulunan küçük bi çerçevenin camıyla yapabilirsiniz tabiki akvaryum silikonuyla

İnanır mısınız cam kestirdim. Hatta akvaryum silikonu ile üzerine taşlarda yapıştırdım çok güzel göründü fakat birden hoşuma gitmemeye başladı. Başka arayışlar içersine girdim. Çok doğal görünmesini istiyorum. :)

UtkuKurt' Alıntı:
İnanır mısınız cam kestirdim. Hatta akvaryum silikonu ile üzerine taşlarda yapıştırdım çok güzel göründü fakat birden hoşuma gitmemeye başladı. Başka arayışlar içersine girdim. Çok doğal görünmesini istiyorum. :)

o zaman kayaları üst üste koyarak yapacaksın ben öyle yaptım tırmanmaları içinde iii oldu

doğal görünmesini istiyorsan turtle bank al ?

Turtle bank'a o kadar para veremem hele ki elimde imkanlar varken :)

çok mantıklı içide küçük taşlarla doldurulursa harika olur diye düşünüyorum bide çıkmaları için destek koyulur.

Benim akvaryumdaki el yapımı kara alanım; turtle bank'e çok benziyor maliteti 10 TL civarında. Biraz el işi ve biraz yaratıcılık ile herşey mümkün. Tabi uğraşmayı seviyorsanız. Ben birşeyler kesip, yapıştırıp üretmeyi seviyorum. Görmek isteyenler konularımda bulabilir.

Doğal görünmesini istiyorsanız yöntem çok :D Sitede geniş çaplı bir araştırmayla istediğinizi elde edebileceğinize eminim

Ayça Hanım zaten bir kuru alanım var. Bu paylaştığım yapacak olanlara fikir olması için. Kendi kuru alanım yapım aşamasında bittiği zaman paylaşacağım sizlerle. Doğal görünüp görünmediğine siz karar verirsiniz o zaman. :)

Geri