Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Buyurun gelecekteki kuru alanım...

azrael

Gümüş 5 Üye

Bu kuru alanı geçen hafta hazırladım. Şu an için kullanmayı düşünmüyorum. Ufaklığın adaptasyonunu bozmak istemiyorum. Yeterince büyüdüğü zaman bu kuru alana geçecek. Kuru alanımın ebadı 40x40 cm. Baştan sona, camlarının kesilmesi de dahil tüm işçilik şahsıma ait. Çakıl taşlarını yapıştırmak biraz uğraştırdı ve zaman aldı. Ama sanıyorum ki buna değdi. Camları da, çakılları da akvaryum silikonu ile yapıştırdım. Yalnızca ufak rötuşlarda sıcak silikon kullandım.

Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim
. :)

mailto:/p3tzr.jpg

mailto:/fa4gw3.jpg

mailto:/swpzmb.jpg

mailto:/2zhe9ew.jpg

mailto:/73kt8g.jpg

Cvp: Buyurun gelecekteki kuru alanım...

her şey güzel olmuş fakat o kaplumbağanın içeri girmek için olan yer çok küçük olmuş o kaplumbağa şimdi bile ordan zor geçer bence bir de düşününki onun büyümüş haliyle oraya gireceğini size tavsiyem orayı yeniden düzenlemeniz fakat geri kalan herşeyiyle mükemmel olmuş:smile:

Teşekkür ederim. :)
Fotoğrafta öyle görünmüş. Kapısı aslında oldukça yüksek. Büyüdüğünde dahi kolaylıkla geçebilir. Yüksekliği 13.5 cm civarında. Bir kedinin bile o kapıdan geçmesi mümkün. :)

Yeni fotoğrafta bozuk para ile çekerim. Böylelikle yükseklik orantısını göz yanılması olmadan yapabilirsiniz. Bunu düşünememiştim.

Şurada daha net göreceksiniz:

mailto:/1zfhfdd.jpg

Çok güzel bir çalışma. Ama bende giriş konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorum. Zaten tamamen açık olan girişler bile onları tedirgin ediyor. Buna alışması yada denemesi imkansıza yakın bence. Bir ihtimal girse bile beğenmeyecektir. En büyük sebebi hemen kuru alandan kaçabilecekleri bir yer olması gerektiği. Burası onu bu konuda aşırı tedirgin eder ve tercih etmez. O bölümü komple açarsanız gayet kullanışlı ve güzel bir kuru alan yapmış olursunuz. Ben emeğinizi çok beğendim.

AEK' Alıntı:
Çok güzel bir çalışma. Ama bende giriş konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorum. Zaten tamamen açık olan girişler bile onları tedirgin ediyor. Buna alışması yada denemesi imkansıza yakın bence. Bir ihtimal girse bile beğenmeyecektir. En büyük sebebi hemen kuru alandan kaçabilecekleri bir yer olması gerektiği. Burası onu bu konuda aşırı tedirgin eder ve tercih etmez. O bölümü komple açarsanız gayet kullanışlı ve güzel bir kuru alan yapmış olursunuz. Ben emeğinizi çok beğendim.

Çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi ufak bir tadilat ile o kısmı tamamen kaldıracağım. :)

Güzel bir karar :) Tekrar elinize sağlık.
Ben yaptırdığım kuru alanın rampa girişi haricindeki yerleri yanlara atlamasınlar diye cam ile kapattırdım. Ama taşla kaplanmadığı için görüşleri ferah ve huzursuz değiller. Ama genede arkalara kadar gitmiyorlar ve kullanmaya başlamaları zaman almıştı.
mailto:/forum/Konu-kule-ve-sehpa-tip-kuru-alanlar-su-ici-dinlenme-sehpalari.html

emre beyin dediklerinin yanında; bence,tam anlamıyla fantastik

güzel çalışma; tebrik ederim. aslında yılan veya timsaha daha yakışır bir ortam olmuş. patent alıp bu fikri firmalara satabilirsiniz.

Geri