Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cahide Bübü geçmişten günümüze...

kubrabekmez

SKF Delisi
mailto:/img72/9333/n11779884141029519218.jpg
Annemle ilk tanıştığımız günlerden...

mailto:/img267/2972/fotoraf0038.jpg
1 yaş olabilir... Yeniden güneş bol olduğuna göre... Yaz mevsimindeyiz... Artık ölüm fanusunda değil, leğende güneşleniyoruz. Çünkü kaptan kaçıyorum hem de dar yerlerden geçemiyorum.

berceste0001.jpg

Leğende de rahat edemedik ve tırnaklayıp dururken annemin hızır gibi yetişen kollarından yukarıya tırmandık... Güneşlenmeye annenin dizlerinde devam ediyoruz. Bu arada hala 0.0.1 'iz. Cinsiyetsiz.. :)

52801208089400545117798.jpg

Önce annem beni bağımlı yaptı.. Sonra ben ondan gizli chatleşmeye başladım msnde...Anneme söylemeyin. İlgilenen ve beni yakışıklı bulan bayanlar ekleyebilir. :) [email protected]

mailto:/img25/9638/bb0009.jpg
Ben görmeden çekmiş biri... Hain anneee!! Hain teyzee!!!Söyleseydiniz de poz verseydim!

kubrabekmez0030.jpg

Bu sefer gizlice geldim.

mailto:/img41/5713/lilith0074.jpg
Heyttttt... Bu bücür de kimmmm???? Şimdi ben seni buradan kovmasını bilirdim deeee.. Ben seni ısırdıkça annem beni elleriyle uzak köşelere ittiriyooooo...

mailto:/img687/9195/berceste0071.jpg
Işık çok güzel geliyooo... Az biraz gerineyim..

mailto:/img121/5829/kubrabekmez0035.jpg
Üzümler sahte olabilir.. Ama yine de kimseye yedirmiycemmmmmmm... Hepsi benimm.. Benimm...

mailto:/img404/632/kubrabekmez0125.jpg
Bu pembe ayaklara sarıldım çünkü çok rahat, uyuyasım geldi.

mailto:/img229/2812/kubrabekmez0130a.jpg
Heyyy!!! O elindeki kırmızı telefonu derhall bana veriyosunnn.....

mailto:/img690/9505/kubrabekmez0006.jpg
Bu arada artık annem rezil oldu!!! Bana kız ismi koymuştu... Cahide Bübü!!!! Ama bakın.. Tırnaklarım uzadı... Birkaç resim sonra kuyruğumu da görebilirsiniz.. Annem biraz sapık çıktı da...

mailto:/img15/1106/kubrabekmez0019.jpg
Az biraz dinleneyim şurda...

mailto:/img291/1648/kubrabekmez0021.jpg
Sapık annem ve kuyruğum... Görmemişin oğlu olmuş durmadan kuyruğuyla tırnağını çekmiş.

mailto:/img197/2197/kubrabekmez0022.jpg
Al işte sen beni çekersen ben de böyle arkamı dönerim hıhhhhh

mailto:/img37/9996/kubrabekmez0023.jpg
Sonra da çeker giderimm...( Ve fotoğrafa o ünlü kur çizmemiz giriyor!!!)

mailto:/img37/9996/kubrabekmez0023.jpg
Saklambaç

mailto:/img14/5829/kubrabekmez0035.jpg
Ne bakıyosun ya ben de sana bakarım öyle
mailto:/img692/6076/kubrabekmez0038.jpg
Ahanda tırnaklarımmm.. Bu arada Temmuz 22'de 2.yaşgünüm var, hepinizi beklerim..

İşte benim küçük Erkek'im... Tırnaklarına hasta oluyorum.. Özellikle de akvaryuma bir şey uzattığımda el titretmesine... Tırnaklarının titreşimini ellerimde hissediyorum.

Güzel bir çalışma olmuş her fotoğrafta biraz daha büyümesini, değişmesini görmek mutlu ediyordur insanı :) Daha nice yıllara inşallah.

tırnaklar gerçekten garip geldi bana kusra bakmayın alışık olmadığımdan :) .. ama tabiki güzel bi konu oluşturmuşsunuz ...

droserag' Alıntı:
tırnaklar gerçekten garip geldi bana kusra bakmayın alışık olmadığımdan :) .. ama tabiki güzel bi konu oluşturmuşsunuz ...
O zaman görünen o ki, kaplumbağanız dişi ve siz uzun tırnaklara alışamadınız. :)

Canım çok güzel olmuş..bayıldım.hele sözlere bittim :):):) demek annesi sapık :D:D:D:D benim kızı seninkinin yanına atalımda kur yapmayı öğretsin.2 aydır aynanın yanında yaşıyor hala kur hareketi yapmıyor :(

cahide' Alıntı:
droserag' Alıntı:
O zaman görünen o ki, kaplumbağanız dişi ve siz uzun tırnaklara alışamadınız. :)

kaplumbağam başka bir tür bu nedenle garip gelmiş olabilir ...
çünkü donatellonun erkek olduğunu biliyorum,eminim

Tabi o da olabilir... :)

Gizem benimki aynadan korkuyor... Kocaman Kübra'dan korkmayan Cahide Aynada kendinin küçük yansımasından korkuyor yaklaştırınca ama merakı da dinmeyince aynadaki görüntüsüne saldırıyor ısırmaya çalışıyor sonra da korkuyor kafa içeri... :D Bence yanına atmayalım, sonuç pek iyi olmaz ha ha ha

:D:D:D:D o da iyiymiş canım :)

benimki kocaman bir ayna annem tuvalet masasını oturma odasına taşıyıp üstüne koydu ama gofrette en ufak bir tepki yok ne korkuyor ne kur hareketleri yapıyor... :) bir şey olmaz başında bekleriz biraz :) ben cicoşu gofretin yanına koyduğumda ısırıyor gerçi ama seninkine sataşmaz herhalde :D onları birbirine nasıl alıştıracağım bilemiyorum :(

gofret 10 cm o kadar kolay bir şey olmaz da aralarına cam koyalım biraz kur yapmayı öğretsin söz geri alırım :) :)

En uyumlu kaplumbağa benimkiler galiba :D birbirilerine en ufak saldırma bile olmadı hatta elina leylaya aşıkmı ne dokundurmuyor akvaryumdan çıkarınca kabuğuna asılıyor. Hep beraberler. Hepimiz birimiz birimiz hepimiz için düşüncesi var ama muhteşemler birbirilerine dakikalarca hiç kıpraşmadan bakabiliyorlar hayran hayran.

MissSevda' Alıntı:
En uyumlu kaplumbağa benimkiler galiba :D birbirilerine en ufak saldırma bile olmadı hatta elina leylaya aşıkmı ne dokundurmuyor akvaryumdan çıkarınca kabuğuna asılıyor. Hep beraberler. Hepimiz birimiz birimiz hepimiz için düşüncesi var ama muhteşemler birbirilerine dakikalarca hiç kıpraşmadan bakabiliyorlar hayran hayran.

ne güzel...nazar değmesin darısı benimkilerin başına :( miniğe bişi olcak diye hep korkuyorum ama sevda alıyorum galiba akvaryum hani demiştim ya alamıyorum ayıramıyorum diye daha site kapanmadan önce ufak bi atışmıştık :D işte artık ayırabiliyorum az kaldı :) ozamanda kadar bişi olmasında :D

buarada tabiki cahideye hayran kaldım her kapluş tatlı ama sizinki çok şirin maşallah :D

Öyledir ve çok yakışıklıdır kaplumbağam Castiel ve de görüntü resminiz çok garip ....... gizemli kız ve Sevda benim kaplumbağam akvaryuma yabancı girdiği an saldırır ve yyabancıyı ölümden döndürürüm elinden zor alırım çünkü kuyruğunu elini kabuğunu ısırıyor.. Kafasına da saldırır diye korkuyorum. 10 cm ama bacak kadar boyuyla birsürü halt karıştırıyor oğlum... İlgilenen ve yakoışıklı bulan dişi kaplumbağalarınız msn adresini eklesin mesajlaşsınlar ha ha ha

castiel' Alıntı:
MissSevda' Alıntı:

ne güzel...nazar değmesin darısı benimkilerin başına :( miniğe bişi olcak diye hep korkuyorum ama sevda alıyorum galiba akvaryum hani demiştim ya alamıyorum ayıramıyorum diye daha site kapanmadan önce ufak bi atışmıştık :D işte artık ayırabiliyorum az kaldı :) ozamanda kadar bişi olmasında :D

buarada tabiki cahideye hayran kaldım her kapluş tatlı ama sizinki çok şirin maşallah :D

Evet Evet hatirladim =) akvaryum alabilmenize sevindim gerçekten. Ins. gittikleri yerde de rahat dururlar ya.

:) inşallahh annemi ikna ettim çok mutluyum :D teşekkürederim missevda :)

bu arada cahide bnmkilerde erkek tüh üzüldüm bak şimdi fizik kız olsa kesin alırdı seninkini iyi anlaşırlar hem bnmkide düşman dost tanımıyo herkesi ısırıyo sıpam benim :D

Geri