Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cahillik

turtefun

Bronz 3 Üye
Ben 2 sene plastik kaplarda kaplumbaga baktım 3 tane kaplumbagamı kaybettim yazın ingilterede gittigim sehirde ole bir kaplumbaga akvaryumu gördümki bu beni inanılmaz etkiledi genis yüzme alanı gayet saglıklı bakımlı kaplumbagalar temiz su dönünce ilk işim bu işi arastırmak oldu internetten kendi imkanlarımlada birseyler yapabilecegimi ögrendim babamın tepkisi bu konuda beni cok sasırttı kaplumbaga akvumdamı bakılır o yüzcek hayvan degil bu konuda resmen kavga ettik ben sadece kendi fikrimi ona sölemistim onun fikri benim amacımı degistiremezdi sonunda parayı hazırlayıp petshopa girdim
adamla konustuktan sonra akvaryum istiyorum dedim sectim adam dedi ne balıgı besleyeceksin dedim kaplumbaga beslicem biraz sırıttı yüzmeyi bilmezki kaplumbaga dedi ve bundan sonra siz düsünün :) bilir dedim nefesini nasıl tutcak o kadar uzun dedi dedim kurun alanı olacak o zaman tamam dedi.Akvaryumu aldım
hazırladım ve bende bilincli
bir hayvansever olarak aranıza katıldım burdan diyecegim son söz belki bu ulkede en bilinsizle ticaret yapılan hayvan kaplumbaga bunu ailemdende petshoptan bizzat gorerek yasadım.

Cvp: Cahillik

bende 2 kaplumbağa kaybettim plastik kapta sonra anladımki bu kapla falan olmuo araştırırken bu siteyi buldum herşeyim tamam artık hiçbir sıkıntım yok

yeni bir pet shop gordum icinde ic filitresi ısıtıcısı kuru alanı falan vardı genelleme yapılamaz ama genede plastik kap( ölüm fanusu ) ticari olarak icat edilmiş kaplumbağa evi

Ya bilgisizler kaplumbaganın nasıl yasadıgını bilmeyen insan petshop isletiyor yüzemez dedi ya süs hayvanı diyen cıktı

Aynen Petshopçularda hayvan sevgisi bile yok ben kapluşları alırken adam direk poşete koydu su koymayacakmısınız dedım boğulur koyarsam dedi :) sonra tüm pet shopları gezdim ısıtıcı filtre almak için hepsi kaplumbağaya gerekmez dedi tabi onları dinlemedim aldım herşeyi geldim eve hatta bi pet shopçuyla kavga ettik ben internette araştırdım böyle olacak diyorum adam gerekmez diyor sonra dedi sor onlara bakalım cinsiyeti nasıl anlaşılır nasıl dedim alttaki izlerden miş :D iyi günler diyip çıktım sonra sera raffy p almak için 3 pet shop gezdim hepside sera raffy p deyince haaa dediler sonunda birinde buldum 100ml si ne kadar dedim 20 tl dedi bende internette bunlar 6 tl dedim adam bişey demeden geri koydu :)

Aslında kaplumbağaları taşırken susuz kuru ortamda taşınması tavsiye edilir. Çünkü su içinde sürekli savrlurlar. Ben yazlığa giderken de hazırladığım kutu içinde bol miktarda kağıt havlu sererek taşımıştım. 8-10 saat susuz kalmaları sorun yaratmaz. :)

Aslında bütün pet shoplar kötü değil :) Benim kaplumbağalarımı aldığım pet shop akvaryumda besliyordu ve su miktarı yüksekti kayanın üstünde güneşlenen minicik kaplumbağalar çok tatlıydı bundan olacakkı benim kapluşlarım aldığımda 4 cm idi satıcı bana ölüm fanusu ve yem verdiğinde en iyi akvaryumda bakılır demişti ama annem bu yeter dedi sonra yaptığım araştırmalarda akvaryumun hayati olduğunu öğrendim :) Mazemelerimi temin ettiğim pet shop farklı ve ısıtıcı sera felan sorduğumda haaa gibi bir tepkisi olmadı ama tabi çok kötü şartlarda olanlarıda var

en azından sizin bilinçli bir birey olduğunuzu gördük..kusura bakmayında çoğu petshop aynı tepkiyi veriyor..

Diyorum ya en bilinçsizce satılan hayvan bunu yavas yavas anlıyorlar ama

0084812254' Alıntı:
en azından sizin bilinçli bir birey olduğunuzu gördük..kusura bakmayında çoğu petshop aynı tepkiyi veriyor..

Zaten bende belirtmiştim hepsinin benim dediğim gibi olmadığını ben sadece hepsinin öyle olmadığını söylemek istedim :rolleyes: Ölüm fanusunda 10 tane minicik kapluş bakanlarıda var

Geri