Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Camı kırabilir mi

Kacaktospik

Altın 5 Üye
Selam, kaçak yaklaşık 14 cm. 1 senedir kullandığı 80 litrelik akvaryumun camını ilk aldığımda farketmesem de artık çok ince olduğuna eminim. Dışarda birine yaptırmıştım o da ince cam kullanmış. Kuru alandan atlarken cama kendini çok kötü atıyor. Kırma ihtimali var mı/kaç cm boya ulaştığında kırabilir?

Sen birazcık cama bastır, eğer oynuyor ise kırılma ihtimali %50 eğer oynamiyor ise %2,3 veya %2,4 dur.

8 mm kalınlıktaki camdan ince ise kırılma ihtimali yüksek. Artık kabuk kemikleşmiş. Kuru alandan atlama yoluyla karşı cama vurma en şiddetlisidir. Buna rağmen su içinde panikleyip cama vurma da camı çatlatmasına neden olabilir. Camı quartz olmayan cam ısıtıcıları da kırabilirler.

Cvp: Camı kırabilir mi

uzun zamandan sonra tekrar merhaba ,cem senın akvaryumunun son haline nasıl ulaşabılırım:)gene gaza geldım de kırılmayan bişiler yaptırayım taymura

Sanırım linki istedin.
mailto:/forum/showthread.php?tid=8910

Ergün bey beni hatırlar sanırım. Kaplumbağa için yaptırıyorum demiştim kuru alanı da ona yaptırmıştım.

Geri