Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Canım yanıyor

percus

Bronz 4 Üye
arkadaşlar 2 tane kapluş besliyordum.Birisi hastaydı 20 gündür yem yemiyordu.Su ısısını 30 derece yaptım akvaryumun üstünü3/4 kapattım vitamin verdim fakat durumu halen aynıydı.Bugün baktım filtreye sıkışmış nasıl sıkışmış anlamadım hemen elime aldım fakat ölmüştü.Kafası ayakları sarkıyordu biraz bekledim belki kendine gelir diye ama olmadı.Moralim alt üst oldu.İçim sızlıyor canım yanıyor resmen çok üzüldüm.Acaba benim durumumda olan varmı filtreye sıkışıp kapluşu ölen kimse merak ediyorum benim hatam mıydı?

Cvp: Canım yanıyor

Filtreye sıkışmaktan kastınız nedir? Filtrenin neresine sıkışmış ?
Başınız sağolsun. :/

filitrenin su fışkırtan yeri ile akvaryumun camı arasına sıkışmış normalde filtrenin su fışkırtan yerini akvaryumun camına çok yaklaştırmıştım ki su fışkırtması kapluşları etkilemesin su fışkırtan yerine sıkışıp kalmış... bu arada saolsın.

Filltreye sıkışıp değil ama dün de ablamın kaplumbağası sanırım boğularak ölmüş ./ Çok kötü olmuş diğerini bana verdi. Başınız sağolsun..

kaplumbağalar tenha yerlerde sıkışıp uyumayı severler dikkat edilmesi gerek nese başınız saolsun ...

Geri