Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

canlarıma yeni kaplumbağa sever aranıyor...

bedribadem

Yeni Üye
iyi akşamlar..2.5 yıl önce yaklaşık elli kuruş boyutunda sahiplendiğim,şuan yaklaşık 10 cm olan bir dişi bir erkek kaplumbağam var..iş yoğunluğumdan ötürü eskisi kadar vakit ayıramıyorum ve bu durum beni vicdanen çok rahatsız ediyor..
Ankara Keçiören de ikamet ediyorum sahiplenmek isteyen bir kaplumbağa sever arıyorum :'(

Ankara elvankentdeyim bende.
Peki ekipmanlariniz mevcutmu, sadece kaplumbağami yoksa ekipmanlarla berabermi vericeksiniz

onlara ait elimde ne varsa vereceğim..yeter ki iyi bakılsınlar..büyük bir akvaryum,iç filtre,ısıtıcı,kuru alan lambası yeni aldığım bir kilo yem vs..

Akvaryumun ebatlari nedir acaba.
benimde 2 tane kaplumbağam varda suan.

Akvaryum yeterince büyükse ben sahiplenebilirim. Benim akvaryum da 2 tane var şimdi bi iki tane daha koymam imkansiz olur cunku.

ebatları 70 cm boy 50 cm en 30 cm yükseklik..akvaryum yetiyor şimdilik..yalnız dişi olan erkeği ısırdığı için akvaryumu plastik paravanla iki böldüm..

105 litre oluyo o akvar. Yaslari ilerlediginden yetersiz kalcaktir akvaryum . Valla almayi cok isterim simdi ama 4 kaplumbağaya cok buyuk akvaryum yaptirmam gerekir

Eger yeriniz varsa iki ayri akvaryum şeklinde bakabilirsiniz..dediğiniz dogru buyuyorlar ve akvaryum yetersiz kalabilir..

Bendede simdi 80 litre akvaryum var. Içinde biri bir yasinda digeri 6 aylik , 2 kaplumbagam var.
Öğrenci oldugumdan bide elektrik faturasi var bunlarin :))) ama eger evde yeri ayarlarsam sahiplenirim. Siz yinede sahibinden.com a ilan verin mutlaka bi isteyen olcaktir. Akvaryum 120 lik felan olsa alırdım hemen

Zaten benimkilerle sizinkileri ayni akvaryuma koymaniz sağlıklı olmaz bizimkiler canavar ısırır..

Bende metrelik bi akvaryum alcam da, oda benimkilere anca yeter hatta yetmiyo nerdeyse, hayvan basina 100 litre lazim.
Sizin ekipmanlar nelerdi acaba. kuru alani el yapimi mi yaptiniz

Geri