Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

canlı karides

kaplumbuğur

Bronz 3 Üye
merhabalar... benim ufaklıklar için akvaryuma canlı karides koymayı düşünüyorum... hem biraz eğlensinler hemde karınlarını doyursunlar istiyorum... karides hakkında çok fazla bilgim yok... hatta hiç yok desem yeridir... amacım yem için biraz çaba sarfetmeleri... karides nasıl bişeydir, hareketlimidir yoksa durağan mıdır... bide kaplumbağalar yer mi... bilgisi olan varmı acaba... gerçi kurusunu yiyen yaşını da yer heralde demi... :)))

Karides kaçamaz ve parçalanarak can verir. Biz bu tip canlı yem uygulamalarına karşıyız. Zaten doğadaki gibi avı yakalamakta zorlanmayacağı için avlanma olmayacak bu. Kurutulmuş besinler gıdasını rahat karşılar.

Cvp: canlı karides

diğer stick yemler ve kuru karideslerden var... ama peşinden kovalayacağı tarzda bişeyler olsun istiyorum... bunun zararı var mı ki...

Zarar yok . Ama canlı yeme karşıyız . Doğalarında olsa da akvaryumda şu kirliliği ve vahşete sebep olur.

İmzada resmi yer alan akvaryum kuru alan hala kullanılır durumdaysa eğer Renkli taşlar boyalıdır ve salınım yapar, ayrıca ebatları da yutma durumunda tehlikeli olabilir, çıkarmanız gerekir.

uğur kovalama konusunda hayvanlar cinsel gelişimi tamamlasın birbirlerini kovalıyorlar zaten. canlı yeme karşı olmamız dışında ağzında bulunan dikensi doku batarak kaplumbağaların sindirim organlarına zarar verebilir. kurusunu verirkende bu dikenlere denk gelirsem kırıp öyle veriyorum.

o yaklaşık 2 yıl önceki foto... kuru alanı kendim yapmıştım ve taşların akvaryumda güzel bi görüntü olacağını düşünmüştüm... öyle de oldu zaten... ama dediğin gibi yutma ve salınım konusunda bilgi sahibi değildim... taşların hepsini temizledim... daha sonrada bi kuru alan aldım... benim yaptığım çok içime sinmemişti... o fotoyu konumları ve bakış açıları çok hoşuma gittiği için kullanıyorum...
canlı karides konusu anladığım kadarıyla çokta iyi bi fikir değil... :) şu batma olayına çok dikkat etmiyodum kurularında artık ona da dikkat ederim... teşekkür ederim görüşleriniz için... :)

Lafim asla size olarak anlasilmasin fakat
Ben bu kadar cesit stick yem varken forumdaki bir cok kisinin canli yeme takintisini anlamiyorum arkadaslar defalarca soyledik gerekli olmayan birsey icin canli canli hayvanlarin olmesini izleyince vicdaniniz rahat edecek mi ?

Cvp: RE: canlı karides

Alisarp' Alıntı:
Lafim asla size olarak anlasilmasin fakat
Ben bu kadar cesit stick yem varken forumdaki bir cok kisinin canli yeme takintisini anlamiyorum arkadaslar defalarca soyledik gerekli olmayan birsey icin canli canli hayvanlarin olmesini izleyince vicdaniniz rahat edecek mi ?

aslında bi bakıma haklısınız... ben en başta da söylediğim gibi yemek için efor sarfetmelerini istediğimden yani biraz olsun doğal ortamlarını yaşayabilirler belki diye düşündüğümden böyle bişeye kalkıştım... canlı yem sonuçta doğal ortamlarında onlar için bi seçenek... biz onları doğal ortamlarından kopararak bi bakıma haksızlık ediyoruz diye düşünüyorum... ama neyse bu konu çok su götürür... vazgeçtim zaten... :))
görüşleriniz için teşekkür ederim...

Dışarda böyle yemler bulamıyorlardır Uğur Bey siz kaliteli markalarla besleyin onlara yeter :)

Geri