Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

canlı yem önerileri

aytekingoksoy

Platin 4 Üye
ben kaplumbağalarıma canlı yem vermek istiyorum protein kalsiyum oranı en yüksek kurt türü ipek böceği ama oda zor bulunuyor işte. tereyağı kurdu falan nereden bulabilirim veya sizin önerileriniz neler kalsiyum ve protein açısından zengin olan

Cvp: canlı yem önerileri

biz canlı yeme karşıyız forum olarak Aytekin ben jbl gammarus kullanıyorum protein ihtiyacı için

Ben raffy ı hiç kullanmadım ama büyük bir çoğunluk raffy ı kullanıyor ve çok memnun :)

yaşarcan tamam anlıyorumda o verdiğin kurutulmuş yemde kurutulmadan önce canlı değilmiydi. Satıcının biri onları aldı öldürdü kuruttu öyle verdi sende onları onlara veriyosun. Farkı ne ?

ha diyosan canlı canlı yenmesin öldür öyle ver ben sadece tazelik ve katkı maddesi açısından söylüyorum

Onlar o iş için üretiyorlar ama bir kaplumbağanın kurdu öldürmesi zaman alıyor o sıradaki işkenceye karşıyız ..

katkı maddesini yem üreten firmalar koyuyor zaten içeriğine baktığın zaman anlarsın protein yanında başka yararlı maddelerde oluyor canlı canlı yediği zaman bakteri kapma şansıda doğuyor

bir hayvanın acı çekmesine bende karşıyım fakat bende öldürüp öyle verebilirsin diyorum. Tamam ama bir canlıyı kurutursan içindeki protein vs tüm miktarlar azalır bozulur hatta. Madem biz onların yaşam alanlarını taklit etmeye çalışıyoruz bu hayvanlar doğada canlı yem yemiyormu ?

Sana şöyle örnek vereyim.. Kaplumbağaların yaşadığı göllerde balıklarda var ama kaplumbağalar onları yemeye çalışırsa kaçma şansları var ama bu şansı bir akvaryumda yaratamazsın.. Bunları üreten firmalar sanırım hesap ediyorlardır ona göre bir sistemleri vardır

mailto:/forum/Konu-yem-yeme-sorununu-canli-yem-ile-asmak-isteyenlere.html?highlight=kurt

özlem bu konuda satış yapıyor. aynı zamanda tropicalde de bu kurt var.

burada da emin emrenin bahsettiği yalnız protein oranı yüksektir. bunun avantajı fırınlama yapıldığı için parazit barındırmaması.
mailto:/forum/Konu-tropical-marka-yemler.html

Geri