Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cemşit vefat etti :(

SinekAs

Gümüş 2 Üye
Cemşit sabah ölmüş. ailem ben görmeden herhangi bir şey yapmak istememiş çok üzüldüm :(
Geldiğimde diğer kaplumbağlarım onu tartaklamaya başlamışlardı. gözleri tamamen yok olmuştu. 3-4 haftadır hasta gibiydi sürekli kuru alanda yatıyordu...

Basın sagolsun :( suyu komple degıstırmen gerekecek sanırım. ölen kaplumbagada enfeksiyon varsa suya bulasmıstır. Diger kaplumbagalarada gecmemesi icin strelizasyon yapmak gerekecek. Tekrar basın sagolsun.

Cvp: Cemşit vefat etti :(

dış filtren yoksa yüzeyden 3'te 1 oranında suyu çekip metilen mavisi damlat. başın sağolsun. işin zor kısmı uzun süre bakıpta kaybettiğinde oluyor. yeni alınanların kaybında üzülüyorsun ama o kadar üzücü değil

Başın sağolsun Vural, çok üzüldüm. Diğerlerinin hırpalamasıda kötü olmuş, hasta olanı sistemde kabul etmeme durumu hayvanlar arasında olan bir durum.
Ben olsam Zeki nin dediği gibi sistemi boşaltır, steril eder, tekrar kurarım.

Başın sağ olsun, üzüldüm. Keşke fark edildiği gibi hemen sudan çıkarılsaydı.

Su üzerindeki kuru alanda ölmüş. suyu steril hale sokmam tekrar gerekir mi

Suda da hadiseler olmuş olabilir. Kuru alanda fazla hırpalayamazlar. Bence sterilize işlemi yapmak gerekir.

su içine girmemiş ve dış filtre yoksa her ihtimale karşı metilen damlat yeterli olur. iki damla olacak. kuru alan sökülüyorsa suya tut.

Geri