Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çıkarılan garip ses

wisteria

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar. Yaklaşık 6-7 aydır benimle olan bir su kaplumbağam var ve yaklaşık 10 cm boyunda. Anlayamadığım bir şekilde özellikle geceleri aynı kuş sesine benzer sesler çıkarıyor. Öncesinde böyle bir şey yoktu. Hafif iştahında da azalma var. Veterinere götürdüğümde sadece vitamin takviyesi verdi ve genel durumun iyi olduğunu söyledi. Lütfen yardım edin.

Karanlıkta mı, yani gece uyurken mi cikliyor yoksa sizi gördüğünde mi yapıyor?

Yem markaları nedir?

Akvaryumda su ısıtıcı ve ısıtma lambası var mı?

Hırıltılı nefes alıp verme var mı?

Genellikle gece oluyor evet.
Rotifish SD shrimp- Rt Akua kullanıyordum normalde çokda severek tüketiyordu. Son veteriner kontrolünde veteriner Funny fish high protein olan yemi önerdi. En yakın zamanda ona başlayacağım.

Evet her ikiside var.

Nefes alma sesi mi bilemiyorum ama dalıp çıkarken bir ses oluyor evet

cevabinız için teşekkürler..

Vitamine gerek yok tropical biorept W yemi alın.

Funny fish dediği ciklet balığı yemi ise o olmaz. O balık afrika menşeili bu hayvanlar güney amerika farklı kıta yemleri içerik olarak uyumsuz olabilir, zarar verebilir. Protein açısından karides kullanıyorsunuz zaten. Ek olarak tropical reptiles carnivore yada dajana gammarus sticks yemi alabilirsiniz.

Sesi sadece geceleri yapıyorsa bu akciğer enfeksiyonu değil. Çıkarırken gagasını birbirine vurma yada vıraklar tarzı bir cikleme ise bu iletişim kurma sesidir.

Evet genelde bu tarz sesler çıkarıyor
Önerdiğiniz yemleri en kısa zamanda alıp deneyeceğim. Tekrardan cevabınız için teşekkürler.

Geri