Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çılgına Yeni Arkadaş Alıyorum :)

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Selam arkadaşlar geçen günlerde maalesef şirini akciğer enfeksiyonundna kaybettim :( Bende çılgın arkadaşşız kalmasın diye ve akvaryum çok boş kaldığı için yeni bire kapluş edinmek istiyorum ocak ortası gibi 1 4cm missippi map gelecek akvaryumum 70 cm 64 litre su alıyor 3 kapluş için yeterlimi hepsi 4 cm olacak kabuk boyu yarın alırken nelere dikkat etmeliyim aslında ben biliyorum ama sizdende bilgi almak istedim hastalıklı almak istemiyorum :(

Cvp: Çılgına Yeni Arkadaş Alıyorum :)

Gözleri parlak ve açık olmasına, şişik olmamasına dikkat edin. Kabuğunda gözle görülür bir hasar olmamalı. El, ayak ve başına dokunduğunuzda tepki veriyor mu bakın.. Genelde bulunduğu ortamda hareketli olanlardan seçin. Ayrıca burun ve kuyruğunun kloaka kısmında akıntı olmamasına dikkat edin.

Bahsettiğiniz akvaryum kısa sürede 3 kaplumbağa için küçük gelecektir. Önerilen miktar yetişkin bir kaplumbağa için 80-100 litredir. Bence 2 kaplumbağayı geçmeyin.

Ben şu ana kadar 4 kaplumbağa besledim biride Süleman.İki tanesiyle Süleman anlaşamadı vermek zorunda kaldım.Diğerini ise akciğer enfeksiyonundan kaybettim.Umarım alacağın kapluşla çılgın birbirine alışır :)

Emin bey kaplumbağalarım ne kadar sürede yetişkin olurlar ? 100 litre isteyecek kapasitede.

Normalde cinsel olgunluğa ve yetişkinliğe 2 sene civarında ulaşıyorlar. En azından 2 sene içinde 10cm kabuk boyuna ulaşıyor. Tabi bu sağlıklı beslenen bir kaplumbağa için geçerli. Dişiler 1-3cm daha büyük olabilir aynı yaşlarda.

Yani 2 3 yıl bu akvaryumla idare edebilirim zaten 2 3 yıl sonra 150-200 cm 200-300 litre bir akvaryum alacağım.

Geri