Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cins???

thegatfadher

Yeni Üye
merhaba arkadaslar uzatmadan konuy gecıyorum...

arkadaslar yaklasık 2 saattır forumda dolasıyorum anladagım kadarıyla kırmızı yanak dıye bır cıns var benim kaplumbagamda ole kırmızı bır çızgı falan yok ya da ben göremıyorum eger benımkının turu degısıkse birsey farkedermı ve bakımında ne gıbı degısıklıkler yapılır cevap yazarsanız sevınırım

Simdiden tesekkurler...

forumdaki paylaştığımız resimlerdeki kaplumbağalara bir bakınız, genelde Türkiyede en çok yaygın olan tür kırmızı yanaklardır. Bazılarında o kırmızı çizgiler daha silik yada belirgin olabiliyor bildiğim kadarıyla, teorik olarak bakımında birşey farketmez aynıdır ayrıca sizin kaplumbağanızda muhtemelen bu türdendir ama yinede resmini paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Evet katılıyorum çok büyük ihtimalle kırmızı yanak olduğu fikrine. Yine de fotoğraf eklerseniz net bir şey söyleyebiliriz.

Geri