Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cinsel olgunluğa erişti sanırım

eticheese

Yeni Üye
Kırmızı yanaklılarımdan ufağının (ikisi de erkek) bugün cinsel organını çıkardığını gördüm cinsel olgunluğa eriştiğini mi gösterir bu ve şu an yaşadıkları ortam küçük ilk açtığım konuda geniş demiştim ancak kaplumbağa başına düşen su miktarına baktığımda küçük olduğunu gördüm ancak şu an gayet mutlular çünkü bu alan bile onlara geniş geliyor çünkü sıkış tepiş bir ölüm fanusunda 5 yıl geçirdiler. Neyse konuya dönelim :D Şu an bütçemiz uygun bir akvaryum almaya elverişli değil ancak ileride daha büyük bir akvaryuma geçirir uygun koşulları sağlar ve iki tane dişi alırsam çiftleşme olasılıkları ne kadardır ve büyük olan küçüğü sürekli eziyor üstüne basıyor onu dipte tutup kendi üstte kalıyor bazen de tırnağı batıyor ufağa onları ayırmasam ileride dişilerle ilgili sıkıntı çekerler mi? :ff:

Cvp: Cinsel olgunluğa erişti sanırım

İki erkek kaplumbağa kötü şans. Yeni ergen olanlar dişi erkek ayırt etmeden yaklaşmaya çalışabilir ki sizdeki büyük kaplumbağa anladığım kadarı ile bunu yapıyor. Bunun ileride şu sonuçları olabilir. Büyük olan diğer erkekten doğal olarak olumsuz tavır görünce agresifleşebilir. Ciddi ve ölümcül yaralar açabilir. Ayrıca ufak olan strese girip yemden kesilebilir. Bu sıralar iyi gözlemlemenizi öneririm. Saldırı olursa ayırmanız gerekecek.

Ayrıca akvaryuma dişi yada dişiler girerse erkekler arasında gene kavgalar olabilir yada dişiler birini reddederse ona saldırılabilir.

Cvp: Cinsel olgunluğa erişti sanırım

Hahah yok hayır yani yemini kapar onu itekler üstüne basar geçer onu pek sevmez :D
ancak dediğiniz gibi bir durumla karşılaşırsam ayırırım teşekkürler :)

Geri