Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cinsiyet Ayrımı

donatellomun erkek oldugunu düşünürdüm hep ve kuyruk - tırnak bilgilerine gore haklı olduguma cok sevindim :) teşekkürler

evet benimki de öyle,sanırım ufak olmalarından dolayı anlayamayacağız cinsiyetleri.aslında küçükken de anlayabileceğimiz bir yöntem olsa çok iyi olurdu:)

aa benimkiler dişiymiş:p bi yıldır oğluşlarım diye seviyorum yaa:D

Karadut en başından erkek olduğu belliydi daha anlaşılmıyor küçük olduğu için fakat Bici'nin tırnaklarından daha uzun ve Karadut ondan küçük :D
Ben ikisininde erkek olduğunu düşünüyorum büyüsünler Allah'ın izniyle erkekse Bici'nin adını değiştireceğim :D

ben bir yöntem buldum ama doğrumu bilmiyorum kabuğundaki çizgiler kalınsa erkek inceyse dişidir bnce :)

Kardeşim bitanesine kendi adını, diğerine benim adımı vermiş. İstermisin şimdi benimki dişi çıksın :))

Ama daha mini minik olduklarından mesele belirli değil Allah'tan :))

Benimkilerde dişi belli ki :) 2. de belli oldu gibi.11 cm.Ve tüm dişi belirtileri var kendisinde :)

Cvp: Cinsiyet Ayrımı

Kaplumbağam 9 yaşındaymış.Cinsiyetinin dişi olduğunu sanıyordum ama artık emin değilim.Kuyruk kısmı fotoğraflardaki erkek kaplumbağanın kuyruk kısmı gibi;kalın ve uzun ama ön tırnakları çok uzun değil(neredeyse yarım cm-1cm.arası).Ayrıca bazen kuyruğu kalınlaşıyor ve o sırada kuyruğundan siyah,neredeyse kuyruğundan büyük el gibi bir şey çıkıyor sonra geri içine giriyor.O üreme organı mı?

Kaplumbağanız erkek :D
Kuyruğunun altından çıkanda cinsel organı :D

Aaaaa çok teşekkür ederim.:)
Cinsel organını neden çıkarıyor,doğal mı bu?

paprika' Alıntı:
Aaaaa çok teşekkür ederim.:)
Cinsel organını neden çıkarıyor,doğal mı bu?
Yiğittir yiğit :D tam bilimsel bir açıklama olmadı ama neyse :D

Geri