Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

cinsiyet tahmini

flora11

SKF Delisi
Emre abi cok belirgin bir sey yoksa anlasilmaz demisti ama siz daha tecrubelisiniz en azindan belki fikir yurutebilirsiniz diye fotograf koymak istedim adi shrek erkek oldugunu dusunerek koymustum insallah kiz cikmaz :)
mailto:/19/1/mnmp9.jpg
mailto:/19/1/mnmqw.jpg
mailto:/19/1/mnn0h.jpg
http://k1305.hizliresim.com/19/1/mnn1t.jpg

Bu arada 9 cm

Cvp: cinsiyet tahmini

Şu anda bütün özellikleri ile dişi gibi duruyor. Ama belli de olmaz. Benim kaplumbağam 9 cm iken aynen böyle idi. Sonra 1 cm boy attı ve aniden kuyruğu büyüyüp tırnakları uzadı. Gerçekten çok şaşırmıştım.

erkek olduğuna dair fikir yürütebileceğim tek şey kuyruk kısmı alt bağanın içe konkav olması. 2-3 ay içinde netleşir.

Tırnakları dişi olduğunu gösteriyor, plastronun bitiş kısmı ve plastrondaki desenler ise erkek olduğunu gösteriyor, bence tırnakları uzamamış bir erkek.

sefa veteriner fakültesinde ders verir gibi olmuş arkadaşlar anlamaz, alt bağa de :smile:

Emre' nin yaşadığının aynısı bendede oldu. Erkek kaplumbağa büyük akvaryuma geçince bir ayda tırnak ve kuyruk büyüdü. Bu kdar hızlı olması şaşırtmıştı. Erkek olabilir bencede, ama bekleyip görmekte fayda var.

Gerekli yorumlar yapılmış. Hatta Sefa'nın terimsel yorumunu ayrıca beğendim, belirtmek isterim :)

Eklemek istediğim tek şey, fotoğrafları çekerken net olmasına özen göstermek. Gerekirse dibine girmeden uzaktan çekim yapın ama net olsun :)

9 yıldır eskrim sporu yapıyorum, maçlarda içimize giydiğimiz sert bir koruyucu var, ona da plastron deniyor, kaplumbağa konusunda da denk gelince ağzımdan düşmez oldu o kelime :)

Herkese tesekkur ederim yorumlari icin anladigim kadariyla buyuk ihtimalle erkek

sefa benim yeğenimde eskrimle uğraşıyor. mangal olayı oldu mu bu konuda tecrübeli deyip şişi ona dizdiriyoruz sana da yapıyorlar mı bunu. :smile: görüyorsun en asil dediğimiz spor türklerin elinde bu hale geliyor.:haha:

Valla abi hiç başıma gelmedi ama yapmayın öyle şeyler, yazıktır çocuğa, ruh halini tahmin edebiliyorum :)

bence disidir ama saglikli olduktan bi oneminin olcagini sanmam ama disi gibi uzun omurler dilerim

Güzel bir sporla ilgileniyorsun Sefa. Hep daha çok geliştirirsin inşallah. Zamanında kendo ya heves etmiştim ama zamansızlıktan fırsat olmadı.

bak emre senin sporada kulp buldum. değnekçilik ya da baston sallama.:smile:

Senin espri anlayışın her zamanki gibi renk katıyor Cem :) bastona gülüyorum hala :)

Geri